خانه / Uncategorized / آغاز بکار نمایشگاه توانمندی های مشاغل خانگی در ماکو

آغاز بکار نمایشگاه توانمندی های مشاغل خانگی در ماکوحسن الهوردی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای اولین بار و همزمان با برپایی این نمایشگاه، جشنواره دوره های آموزشی مشاغل خانگی نیز برگزار می شود.
وی ادامه داد: در این جشنواره بیش از 80 بانوی توانمند و کارآفرین 31 رشته در زمینه های مختلف مشاغل خانگی از جمله آشپزی، خیاطی، گلدوزی، گل، نقاشی، عرقیات، صنایع دستی و … را به علاقه مندان عرضه می کنند.
وی با تاکید بر ظرفیت قابل توجه بانوان در تولید صنایع دستی صادراتی، افزود: صنایع دستی باید در بسته بندی های مناسب عرضه شود و بانوان در این مسیر نیاز به آموزش دارند.
وی اظهار کرد: برای شرکت کنندگان در این جشنواره و نمایشگاه گواهی صادر می شود تا بتوانند از طریق ادارات ذیربط برای دریافت تسهیلات بانکی و توسعه مشاغل خانگی اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید اعتباری به همین بخش اختصاص داده اشت، اظهار کرد: این جشنواره و نمایشگاه با همکاری سازمان منطقه آزاد ماکو، میراث فرهنگی، آموزش فنی و حرفه ای، اتاق اصناف ماکو، کمیته امداد، مدیریت اجتماعی سازمان منطقه آزاد ماکو و انجمن بانوان توانمند و کارآفرین منطقه آزاد ماکو برپا شده است.
به گزارش ایرنا این نمایشگاه به مدت چهار روز /از یکم تا چهارم آبان/ و از ساعت 19 تا 22 شب در محل دائمی نمایشگاه بین المللی منطقه آزاد ماکو پذیرای بازدید کنندگان است.
طی سال جاری هشت نمایشگاه ملی و بین المللی در منطقه آزاد ماکو دایر شده است و طبق اعلام این سازمان تا پایان سال جاری 10 نمایشگاه دیگر برپا می شود.
7132/3072
** خبرنگار: حمید قاسمی ** انتشار:علیرضا فولادیانتهای پیام /*


درباره gohari