خانه / Uncategorized / آمادگی شرکت‌های خودروساز برای مشارکت در طرح نوسازی ناوگان سنگین

آمادگی شرکت‌های خودروساز برای مشارکت در طرح نوسازی ناوگان سنگینبه گزارش روز چهارشنبه «منصور معظمی» که در جلسه ستاد طرح خروج خودروهای فرسوده تجاری با شرکت‌های سازنده خودروهای سنگین سخن می گفت، خاطرنشان کرد: پیش نیازهای طرح با دستور مستقیم رئیس جمهوری مهیا شده و همه دست اندرکاران در بدنه دولت در اجرای مناسب طرح مشارکت فعال خواهند داشت.
به گفته وی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نیز همه تلاش خود را با همکاری شرکت های خودروسازی در اجرای مناسب این طرح بکار خواهد گرفت.
«بهزاد اعتمادی»، معاون توسعه صنایع حمل و نقل ایدرو نیز در این جلسه با اشاره به ماموریت محول شده به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، درخصوص مدیریت اجرای طرح خروج خودروهای فرسوده تجاری از طریق تشکیل ستاد طرح با مشارکت نمایندگان همه ذینفعان، نسبت به تبیین جزئیات طرح و مدل پیشنهادی برای اجرایی شدن آن پرداخت و از نمایندگان خودروسازان تجاری درخواست کرد دیدگاه های خود را نسبت طرح تهیه شده ارایه کنند.
بر گزارش تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، مقرر شده است تا نمایندگان شرکت ها با اعلام نظر درباره مشکلات و چالش‌های احتمالی اجرای طرح، نسبت به بررسی جزئی طرح ارایه شده اقدام کنند.
در این جلسه، مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیران عامل شرکت‌های ایران خودرو و سایپا و مدیران عامل و نمایندگان همه خودروسازان تجاری فعال حضور داشتند.
به گزارش ایرنا، پیش از این وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای و درون شهری گفته بود: تعداد خودروهای جایگزین شده در سه سال اجرای طرح 202 هزار و 500 دستگاه است که منابع اختصاص یافته از سوی دولت معادل قطعات منفصله خودرو (بیش از هفت میلیارد دلار) برآورد شده است.
وی افزود: در این طرح سهم تسهیلات بانکی 212 هزار و 600 میلیارد ریال و آورده متقاضی 183 هزار میلیارد ریال خواهد بود.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: @IRNAeco
اقتصام* 3065**1597انتهای پیام /*


درباره gohari