خانه / Uncategorized / آمادگی کره ای ها برای ساخت نیروگاه خورشیدی در فارس

آمادگی کره ای ها برای ساخت نیروگاه خورشیدی در فارسدکتر بابک دایی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در نشستی که درمرکز خدمات سرمایه‌ گذاری فارس در شیراز با حضورمسئولان اقتصادی وسرمایه گذاران کره جنوبی برگزارشد این شرکت حاضر به ساخت نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 30 مگاوات و به ارزش تقریبی 40 میلیون دلار شد.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی با بیان مزایا و مشوق‌های قانونی سرمایه‌گذاری در ایران و نیز توانمندی ها و قابلیت‌هایی که برای سرمایه‌گذاری در بخش انرژی‌های تجدید پذیر استان وجود دارد گفت : فارس یک استان هدف برای توسعه و تولید انرژی های نو است و سرمایه‌گذاران کره ای با تشخیص درست این قابلیت ها دراین عرصه ورود خواهند کرد.
دایی گفت: ارائه مشاوره های لازم در مورد مسایل مختلف گمرکی، مالیاتی و اخذ زمین به سرمایه گذاران انجام و مقرر شد با هماهنگی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری و دستگاه‌های اجرایی مرتبط، فرایند اخذ مجوز سرمایه گذاری این شرکت در کوتاه ‌ترین زمان ممکن انجام شود.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی فارس افزود:مدارک و مستندات گروه سرمایه گذاری کره ای DHP در طرح احداث نیروگاه خورشیدی در شهرستان آباده برای اخذ مجوز سرمایه گذاری تکمیل و به سازمان سرمایه‌گذاری به منظور طرح در هیات سرمایه گذاری خارجی کشور ارسال شده است.
وی ادامه داد : به محض اخذ مجوز فرآیند عملیاتی شدن پروژه نظیر ورود دستگاه ها و تجهیزات شروع خواهد شد.
شهرستان آباده در 271 کیلومتری شمال شیراز واقع است.
چند روز پیش مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس گفته بود: یک شرکت چینی آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در امورزیربنایی از جمله سدسازی در این استان اعلام کرده است.
همچنین اسماعیل تبادار استاندار فارس شامگاه شنبه 25 آذر 96 در شورای اداری شهرستان گراش گفت:‌از ابتدای امسال تاکنون 855 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در این استان جذب شده است.
خبرنگار : نیکنام خشنودی ** انتشاردهنده:‌غلامرضا مالک زاده
6113 /1876انتهای پیام /*


درباره gohari