خانه / Uncategorized / ابراز اطمینان صندوق بین المللی پول از رشد اقتصادی کره جنوبی

ابراز اطمینان صندوق بین المللی پول از رشد اقتصادی کره جنوبیبه گزارش ایرنا، وی که به سئول سفر کرده است دیدارهایی با مقام های این کشور را در دستور کار دارد و از جمله با «کانگ کیونگ وا» وزیر امور خارجه کره ملاقات کرده است.
دو طرف در این ملاقات راه های گسترش روابط را مورد بحث و رایزنی قرار داده اند و رئیس صندوق بین المللی پول گفته است مخاطراتی که کره شمالی برای کره جنوبی ایجاد کرده، نمی تواند مانع توسعه اقتصادی این کشور شود.
این در شرایطی است که کره جنوبی به دلیل استقرار سامانه موشکی پیشرفته آمریکایی «تاد» با تلافی جویی های اقتصادی چین مواجه شده و پیش بینی کرده است خسارات ناشی از آن به اقتصاد این کشور به 15 تا 20 میلیارد دلار برسد.
وزیر امور خارجه کره جنوبی و لاگارد به نوشته روز شنبه روزنامه کره ای هرالد، درباره راه های همکاری کره با این صندوق و همچنین وضعیت اقتصادی کره جنوبی بحث و تبادل نظر کرده اند.
رئیس صندوق بین المللی پول گفت که رشد اقتصادی کره جنوبی پایدار و با ثبات بوده است و به رغم آزمایش های اتمی کره شمالی، اقتصاد این کشور در مسیر مطلوب حرکت می کند.
دولت کره جنوبی از این صندوق خواسته است تا کمک های لازم را برای تثبیت رشد اقتصادی و امور مالی در اختیار سئول قرار دهد و این صندوق نیز در عوض از کره جنوبی خواسته است برای بهبود حقوق نیروی کار زن در این کشور تلاش های بیشتری صرف کند.
آساق**231**1904**انتشاردهنده:فرهاد راستیانتهای پیام /*


درباره gohari