خانه / Uncategorized / اجرای شورورزی در 50 هکتار از اراضی خوزستان برای کنترل کانون ریزگردها

اجرای شورورزی در 50 هکتار از اراضی خوزستان برای کنترل کانون ریزگردهابه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «اسکندر زند» روز سه شنبه در نشست خبری سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در محل این سازمان برگزار شده بود، با بیان اینکه در خوزستان «زهاب» های زیادی داریم که می توانیم از آنها بهره مند شویم، افزود: در این بسته اجرایی تمامی کشت آبزیان و گیاهان متحمل به شوری و شورپسند از جمله آرتیمیا، جلبک، میگو، گیاهان علوفه ای و درختان متحمل به شوری کشت می شود.
وی اظهارداشت: در این پروژه 6 تکنیک و تکنولوژی که دانش آن را به طور کامل داریم در کانون ریزگردها اجرایی می شود و امیدواریم این اقدام تبدیل به فرصتی شود تا بتوانیم ریزدگردها را کنترل کنیم.
به گفته وی، اجرای پکیج شورورزی در خوزستان 400 میلیون تومان درآمدزایی، هشت نفر اشتغالزایی مستقیم و 16 نفر غیرمستقیم به دنبال خواهد داشت.
شورورزی به معنی کشاورزی پایدار در محیط های شور و یک فن آوری با رویکرد زیست محیطی، به منظور بهره برداری اقتصادی وپایدار از منابع آب و خاک شور است.
معاون وزیر جهادکشاورزی از همکاری با 14 موسسه تحقیقات بین المللی از جمله موسسه تحقیقات بین المللی گندم و ذرت سیمیت و ایکاردا خبرداد و رقم آن را حدود 500 میلیون دلار در سال برآورد کرد که تلاش می شود این مبلغ در آینده به یک میلیارد دلار افزایش یابد.
زند اظهار داشت: اکنون در پروژه های تحقیقاتی بین المللی، سرمایه گذاری های مشترک وجود دارد که به تازگی با موسسه تحقیقات ایلی (فیلیپین)، ایکیاست (هند) همکاری های جدیدی را آغاز شده است.
ادامه دارد…
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**9186*2025
خبرنگار: هما همت خواه*انتشار دهنده: لیلا جودیانتهای پیام /*


درباره gohari