خانه / Uncategorized / اختصاص بیش از 118 میلیارد ریال برای رفع تنش آبی و اصلاح شبکه کهگیلویه و بویراحمد

اختصاص بیش از 118 میلیارد ریال برای رفع تنش آبی و اصلاح شبکه کهگیلویه و بویراحمدسیدعلی لدنی‌نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان اعتبار برای تکمیل آبرسانی به شهرهای استان به‌خصوص شهرهای دارای تنش آبی و اصلاح و بازسازی شبکه‌های فرسوده هزینه خواهد شد.
هم اینک چهار شهر یاسوج، سوق، دیشموک و مادوان در این استان با تنش آبی روبرو هستند.
وی عنوان کرد: حجم کل آب آشامیدنی تولیدی شهرهای این استان از منابع آب سطحی و زیر زمینی 7.21 میلیون متر مکعب در سال است.
لدنی‌نژاد بیان کرد: از این میزان 19 درصد آن از آب‌های سطحی و 81 درصد دیگر نیز از منابع آب زیر زمینی تأمین می‌شود.
وی با اشاره به اینکه اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب و جمع‌آوری فاضلاب نیازمند اعتبارات کلان است، افزود: با توجه به اجرای طرح‌های فاضلاب از طریق اوراق مشارکت، اسناد خزانه اسلامی و فاینانس جاری شاهد افزایش روزافزون جمعیت برخوردار از تأسیسات فاضلاب شهرهای استان هستیم.
شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد وظیفه تأمین و توزیع آب آشامیدنی بهداشتی و جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب شهروندان در 16 شهر و بیش از 80 روستای اقماری را بر عهده دارد.
560 هزار نفر از جمعیت شهری و روستاهای اقماری این استان که در مجموع بیش از 99.7 درصد کل جمعیت استان را شامل می‌شود، هم اکنون زیر پوشش آبرسانی شرکت آب و فاضلاب استان قرار دارند.
شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد 170 هزار مشترک آب شهری داشته، که از این تعداد بیش از 150 هزار مشترک خانگی و 20 هزار مشترک نیز دارای کاربری تجاری، صنعتی و موارد دیگر هستند.
خبرنگار: فهیمه قهرمانی**انتشاردهنده: موسوی
9868/6110انتهای پیام /*


درباره gohari