خانه / Uncategorized / اخذ سند مالکیت بیش از 30 هزار هکتار از اراضی ملی در استان اردبیل

اخذ سند مالکیت بیش از 30 هزار هکتار از اراضی ملی در استان اردبیلشهامت هدایت روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اخذ سند مالکیت اراضی ملی در راستای ایجاد زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری و تحقق سیاست‌های اجرایی سازمان جنگل‌ها صورت گرفته است.
وی گفت: با تثبیت اسناد مالکیت دولت در عرصه های ملی زمینه سوء استفاده افراد سودجو وفرصت طلب و کسانی که به عرصه‌های منابع طبیعی چشم طمع و تعرض دارند کنترل می شود.
وی اظهار کرد: همچنین در 2 سال اخیر در قالب طرح تعیین و تکلیف اراضی اختلافی، تکلیف 453 فقره پرونده اختلافی روشن و مشخص شده است.
هدایت با بیان اینکه نقشه‌های استعدادیابی 19 هزار و 400 هکتار از اراضی ملی در قالب طرح های واگذاری تهیه شده است، گفت: در راستای طرح حفاظت مشارکتی برای 180 هزار هکتار با جوامع محلی تفاهم‌نامه منعقد شده است.
مدیر‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل افزود: برای تعیین مرز اراضی ملی و مستثنیات قانونی مردم کمربند حفاظتی به طول 46 کیلومتر در قالب طرح‌های حفاظت و صیانت اراضی ایجاد شده است.
وی اظهار کرد: در راستای طرح حامی به منظور حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی بیش از30 اکیپ شامل نیروهای یگان حفاظت اداره کل و همیاران طبیعت در سراسر استان سازماندهی شدند.
وی بیان کرد: هم اکنون حدود یکهزار و 735 فقره پرونده در بانک اطلاعات جامع زمین استان ثبت شده است.
خبرنگار: نعمت محسن زاده**انتشاردهنده:عارف شیرزاد
6130/ 1257انتهای پیام /*


درباره gohari