خانه / Uncategorized / ادامه بررسی بودجه 97 از دوشنبه آینده در مجلس

ادامه بررسی بودجه 97 از دوشنبه آینده در مجلسبه گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، مجلس شورای اسلامی هفته آینده برای بررسی ادامه جزییات بودجه 97 از روز دوشنبه تا پنج شنبه جلسه علنی دارد؛ خانه ملتی ها در جلسات هفته آینده مجلس ادامه بخش درآمدی بودجه 97 را بررسی می کنند.
بررسی بودجه 97 کل کشور چهارشنبه هفته گذشته 11 بهمن ماه در مجلس شورای اسلامی آغاز شد و نمایندگان مجلس کلیات آن را با 182رای موافق،73 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 262 نماینده حاضر تصویب کردند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پنج روز بررسی بودجه در دو شیفت کاری تا پایان تبصره 11 بخش درآمدی بودجه سال 97 کل کشور را بررسی و تصویب کردند.
علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی سه شنبه این هفته اعلام کرد: نیاز است که کمیسیون تلفیق مجلس برای بررسی موارد چالشی از سه شنبه این هفته تا دوشنبه هفته آینده 23 بهمن ماه تشکیل جلسه دهد و برخی موارد را بررسی کند، از این رو بنا شد که تا دوشنبه هفته آینده جلسات علنی مجلس تعطیل شود و کمیسیون تلفیق مجلس تشکیل شده و موارد چالشی را بررسی کند.
جلسه علنی بعدی مجلس شورای اسلامی برای بررسی بودجه 97، دوشنبه هفته آینده و راس ساعت 14 برگزار می شود.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مهم ترین مصوبات خود تاکنون، تصویب کردند که عوارض خروج از کشور برای زائران عتبات عالیات نسبت به قبل تغییری نکند، همچنین بر اساس این مصوبه مجلس، زائران اربعین از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف شوند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین در بودجه سال آینده تصویب کردند: 60 درصد از سود واردات خودروها در سال های 95 و 96 به عنوان مالیات ویژه دریافت کنندگان خودرو اخذ و صرف حمایت از تولید و اشتغال شود.
خانه ملتی ها همچنین دولت را موظف کردند تا سقف 38 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت و اوراق مالی اسلامی منتشر کند.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری، لایحه بودجه سال 1397 کل کشور را در موعد مقرر و در تاریخ 19 آذر ماه 96 به عنوان نخستین لایحه بودجه دولت دوازدهم برای بررسی و تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
ابتدا کمیسیون های تخصصی مجلس لایحه بودجه سال 97 کل کشور را بررسی کردند و سپس کمیسیون تلفیق با حضور 45 عضو (از هر کمیسیون 3 نفر و از کمیسیون برنامه و بودجه 9 نفر) برای رسیدگی به این لایحه تشکیل جلسه داد.
اعضای کمیسیون تلفیق مجلس از پنجم دی ماه بررسی این لایحه را در این کمیسیون بررسی کردند و در نهایت کلیات این لایحه در جلسه دهم دی ماه با اکثریت آرا تصویب شد، رسیدگی لایحه بودجه سال 97 کل کشور در کمیسیون تلفیق، 25 روز زمان برد.
سیام**9121 خبرنگار: سمیه لاری** انتشاردهنده: فرهاد راستیانتهای پیام /*


درباره gohari