خانه / Uncategorized / استاندار: مرزها قابلیت بسیار خوبی برای توسعه استان کرمانشاه است

استاندار: مرزها قابلیت بسیار خوبی برای توسعه استان کرمانشاه استبه گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند شامگاه سه‌شنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی افزود: استانداری و تمام مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط مانند، راهداری، مخابرات، برق، آب و فرمانداری بخصوص اتاق بازرگانی و سازمان صنعت و معدن و تجارت باید با تمام توان برای رفع موانع تجار و صادرات با وزارت خانه مطبوع خود رایزنی کنند و مشکلات موجود را برطرف کنند.
وی با بیان اینکه تمام مشکلات مرزها و تجار تا روز دوشنبه هفته آینده باید جمع بندی شود، گفت: ساماندهی و توسعه مرزها با اولویت و جدیت تمام از طرف استانداری دنبال خواهد شد زیرا معتقدم توسعه مرزهای استان یکی مهم ترین راه های توسعه استان در بحث اشتغال زایی، تولید و گردشگری است.
بازوند با اشاره به بسته شدن مرز خسروی بر روی زائران اربعین از طرف عراق گفت: دولت ما فقط یک طرف معادله است، طرف دیگر خواست و اجابت طرف مقابل است.
وی با اشاره به وجود شورای سازماندهی مرزی گفت: غرب کشور و بخصوص استان کرمانشاه تا حالا از ظرفیت قانونی این شورا در راستای برطرف کردن مشکلات تجار و توسعه مرزهای استان استفاده نکرده و هرچه سریع تر باید این شورا ابتدا در سطح استان تشکیل شود زیرا طبق قانون وزیر کشور رئیس آن است، بنابراین مشکلات سر راه تجار سریعتر به مسئولان رده بالا و رئیس جمهور خواهد رسید.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مسئولان قول داده اند ظرف 48 ساعت آینده مرز پرویزخان باز شود، پیشنهاد کرد هفته ای یک جلسه کارگروه شورای تبادلات مرزی در استان تشکیل شود.
نماینده های تجار کرمانشاه نیز در این جلسه عدم ثبات در تعرفه کالاها در گمرک عراق و یا تغییر ناگهانی قیمت تعرفه کالاها، گذاشتن تعرفه سنگین بر روی کالاهای ایرانی، نبود جاده مناسب و اینترنت و نبود ضمانت نامه و وثیقه معتبر برای بازگشت وجه کالاهای فروخته شده به طرف عراقی را به عنوان مشکلات خود عنوان کردند.
شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی در سال 91 در استان کرمانشاه شروع به کار کرد و در 29 جلسه خود 202 مصوبه داشته که 170 مصوبه آن اجرایی شده و بقیه در حال اجراست.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت سالانه حدود 2 میلیون دلار کالا به عراق صادر می کند.
3209/8066 خبرنگار:عباداله آذرگون ** انتشاردهنده:علی مولویانتهای پیام /*


درباره gohari