خانه / Uncategorized / استاندار کرمانشاه خواستار جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز شد

استاندار کرمانشاه خواستار جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز شدبه گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند عصر شنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که به میزبانی اتاق بازرگانی برگزار شد، اظهار کرد: ورود 95 درصد از پرونده های ساخت و ساز به کمیسیون ماده 100 یک اتفاق بسیار بد برای مرکز استان است.
وی با بیان اینکه هضم این موضوع کار بسیار سختی است، گفت: زمانی که شاهد ورود این هجم از پرونده ها به کمیسیون هستیم یعنی نظارتی وجود ندارد و هر کسی در شهر هرگونه که تمایل دارد خانه می سازد.
بازوند با بیان اینکه ادامه این روند به صلاح کرمانشاه نیست، گفت: در مورد این موضوع آیندگان حتما در مورد مدیران کنونی استان قضاوت بسیار بدی خواهند داشت.
استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: مدیریت کمیسیون ماده 100 برعهده شهرداری است و این شهردار است که باید موضوع را مدیریت و کنترل کند.
وی افزود: اگر کمیسیون ماده 100 به محل درآمد شهرداری تبدیل شود یعنی عملا داریم جسم شهر را می فروشیم و محل تنفس مردم را می گیریم که نباید این اتفاق ادامه پیدا کند.
بازوند با یادآوری این موضوع که ادامه یافتن ساخت و سازهای غیرمجاز عملا امکان رونق در بازار مسکن را از کرمانشاه می گیرد، خواستار برخورد با افراد متخلف شد.
استاندار کرمانشاه همچنین از معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خواست تا هر چه سریعتر به ماجرا ورود کرده و با همفکری سایر افراد مرتبط با موضوع نظیر راه و شهرسازی، شهرداری، دستگاه قضایی و … راه حل مناسبی برای برون رفت از این وضعیت بیندیشند.
وی همچنین با اشاره به ارسال هشت شاخص به وزارت کشور برای تبدیل کرمانشاه به کلانشهر، گفت: وجود چنین مشکلی می تواند مانع از تحقق این امر شود و این مسئله به هیچ عنوان به نفع استان نیست.
بازوند گفت: سال 97 باید سال رونق بازار مسکن در کرمانشاه باشد و یکی از برنامه های اصلی دولت نیز همین موضوع است که باید به آن نگاه ویژه ای داشت.

** سهم 30 درصدی کرمانشاه در تولید نخود کشور
استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش به موضوع تولید نخود در استان نیز اشاره و اظهار کرد: سال گذشته حدود 30 درصد از نخود تولیدی در کشور متعلق به کرمانشاه بود که با تلاش و حمایت های بیشتر این رقم قابل افزایش است.
وی گفت: استان کرمانشاه با توجه به ظرفیت هایی که دارد یکی از قطب های اصلی تولید نخود در کشور محسوب می شود و براساس همین قابلیت باید برای صادرات بیشتر این محصول تلاش کرد.
بازوند همچنین در پایان از نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی خواست با قانونگذاری و مصوبه های لازم به تولید هرچه بیشتر این محصول در سطح کشور و استان کمک کنند.
شهر کرمانشاه با حدود 950 هزار نفر یکی از شهرهای پرجمعیت کشور محسوب می شود که بیش از 300 هزار نفر آن در مناطق حاشیه ای سکونت دارند.
سطح زیرکشت نخود در کرمانشاه سالانه به حدود 140 هزار هکتار می رسد و این استان جزء استان های برتر کشور در این زمینه بوده است.
7458/8066انتهای پیام /*


درباره gohari