خانه / Uncategorized / اشتغالزایی در کرمانشاه در گرو مصرف کالای تولید استان

اشتغالزایی در کرمانشاه در گرو مصرف کالای تولید استانبه گزارش خبرنگار ایرنا؛ در این همایش که شامگاه جمعه با حضور استاندار، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی، تولیدکنندگان و مردم برگزار شد، حمایت از تولیدات داخلی مورد تاکید سخنرانان قرار گرفت.
نرخ بیکاری 22 درصدی در استان 2 میلیون نفری کرمانشاه امروز یکی از دغدغه های مسئولان و مردم استان است و تلاش ها برای کاهش این نرخ با جدیت ادامه دارد.
به اعتقاد تولیدکنندگان حاضر در نمایشگاه کالاهای ایرانی، تنها راهکار ایجاد اشتغال، روی آوری مردم به مصرف کالاهای تولید داخل برای رونق بخشیدن به فضای کسب و کار است.

** تولیدات داخلی معرفی شود
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن کرمانشاه نیز در این همایش خواستار اطلاع رسانی و شناساندن تولیدات داخلی به مردم شد و گفت: ظرفیت ها و توانمندی های داخلی باید به مردم معرفی شود تا بتوانند محصولات خود را به فروش برسانند.
کیوان کاشفی، همچنین بر رفع موانع تولید و فضای کسب و کار تاکید کرد و افزود: برخی از قوانین در کشور و استان مانع تولید است که باید حذف شود.

** حمایت از تولید راهکار رفع بیکاری
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این همایش از بیکاری به عنوان یکی از معضلات کشور و به ویژه استان کرمانشاه یاد کرد و گفت: رفع بیکاری و ایجاد اشتغال یکی از دغدغه های مردم و مسئولان است.
عبدالرضا مصری یکی از راهکاری مهم در رفع بیکاری و ایجاد اشتغال را حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید و کسب و کار دانست و افزود: حمایت از کالای ایرانی باید در راس اولویت های کاری مسئولان قرار بگیرد.
وی همچنین خواستار جلوگیری از واردات بی رویه کالا به کشور شد و گفت: تا زمانی که کالای چینی وارد کشور می شود نباید انتظار داشته باشیم که کالای ایرانی رونق بگیرد.

** کرمانشاه در زمره تولیدکنندگان برتر قند کشور
یکی از تولیدکنندگان قند در استان کرمانشاه نیز در این همایش از مسئولان خواست نگاه ویژه ای به واحدهای تولیدی استان داشته باشند و گفت: از همین امروز باید به فکر حمایت از تولید بود چرا که فردا دیر می شود.
خلیل تنها، از مردم استان کرمانشاه خواست بر روی محصولات خود تعصب داشته باشند و تولیدات استانی را مصرف کنند.
وی تاکید کرد حمایت از کالاهای تولید داخلی باید از حالت شعار خارج شود و در عمل موانع بر سر راه تولید از میان برداشته شود.

** افزایش تعداد نمایشگاه ها برای معرفی کالاها
نماینده مردم شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این همایش، برپایی نمایشگاه های تولیدات داخلی را راهکار مناسبی برای حمایت از کالاهای ایرانی دانست و گفت: مردم باید بهتر و بیشتر با تولیدات داخلی آشنا شوند.
حسن سلیمانی بر حمایت جدی حاکمیت از کالاهای ایرانی تاکید کرد و افزود: حمایت از تولید و رونق کسب و کار باید از حالت شعاری خارج و عملیاتی شود.
او از استاندار کرمانشاه خواست از مدیران دستگاه های اجرایی بخواهد نیازهای خود را از تولیدات استانی تامین نمایند.

** نرخ بهره بانکی باید کاهش یابد
رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه نیز در این همایش نرخ بهره بانکی را در کشور بالا دانست و گفت: نرخ 20 درصدی بهره بانکی نمی تواند به رونق کسب و کار کمک کند.
جهانبخش شکری با بیان اینکه نرخ بهره بانکی در کشور باید تک رقمی شود، افزود: تولیدکننده در چنین سیستم و ساختار بانکی نمی تواند رشد کند.
وی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست تسهیلات با نرخ بهره پایین برای بخش تولید در نظر بگیرند تا شاهد رونق تولید در کشور باشیم.
وی همچنین از ادارات و سازمان های دولتی خواست در ساخت و ساز مناطق زلزله زده از کالاهای تولید داخل استفاده کنند.
نخستین نمایشگاه ‘حمایت از تولیدات داخلی، کالا و صنعت ایرانی’ روز سه شنبه هفته جاری در بوستان شاهد کرمانشاه آغاز و عصر امروز به کار خود پایان داد.
3033/8066انتهای پیام /*


درباره gohari