خانه / Uncategorized / افزایش منابع تولید آب آشامیدنی در زنجان مقدور نیست

افزایش منابع تولید آب آشامیدنی در زنجان مقدور نیستعلیرضا جزء قاسمی روز سه شنبه در جمع معاونان، مدیران ستادی و شهرستان های شرکت آبفای استان زنجان به وضعیت نامطلوب بارش های سال آبی جاری اشاره کرد و افزود: همه مدیران از هم اکنون به فکر مدیریت تقاضای آب برای تابستان سال آینده باشند.
به گفته وی، سال آینده تابستان سختی پیش رو خواهیم داشت و مدیران باید از هم اکنون به فکر مدیریت تقاضای آب باشند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان اظهارکرد: افت سفره های زیر زمینی و کاهش دبی آب های سطحی چشم گیر بوده و سد تهم نیز به عنوان یکی از منابع تامین کننده آب شهر زنجان وضعیت مطلوبی ندارد.
قاسمی تاکید کرد: مدیریت فشار شبکه توزیع آب شرب و زون بندی فشاری مناطق شهری و مدیریت مصرف شهروندان از طریق فرهنگ سازی، از اولویت های شرکت آب و فاضلاب استان زنجان است.
وی ادامه داد: باید فشار بالای آب شرب در شبکه های توزیع آب، استاندارد و متعادل شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، نسبت به ضرورت ساماندهی انشعاب های غیر مجاز در سکونتگاه های غیر رسمی استان تاکید و هشدار داد: براساس قانون به هیچ باغ و باغچه حاشیه شهری انشعاب آب واگذار نمی شود و با افراد متخلف برابر قانون برخورد خواهد شد.
جزء قاسمی بر ضرورت توسعه شبکه فاضلاب در استان زنجان تاکید کرد و افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون 6 هزار انشعاب فاضلاب به مشترکان این استان واگذار شده است.
به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان پیشتر گفته بود: طی سال آبی 96 – 97 بارندگی های این استان 20.61درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
یوسف رضاپور از کاهش 17 درصدی حجم سد تهم و یک درصدی سد گلابر در استان زنجان خبرداده و گفته بود: این کاهش از نخستین روز مهر امسال تا 17 آذر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.
منابع آب این سد برای سه بخش آب شرب شهری زنجان، محیط زیست و حق آبه بخش کشاورزی منطقه مورد استفاده قرار می گیرد.
شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان 231 هزار و 687 مشترک خانگی، صنعتی، تجاری، اداری، آموزشی، نظامی، اماکن مذهبی، فضاهای سبز و کاربرهای خاص در 21 شهر استان دارد.
7325/6085
خبرنگار: حدیث ابوالحسنی** انتشار دهنده: رویا رفیعیانتهای پیام /*


درباره gohari