خانه / Uncategorized / افزایش 2 برابری ترانزیت ریلی کالا بین ایران و ترکیه/ راه اندازی مجدد قطار تبریز- وان

افزایش 2 برابری ترانزیت ریلی کالا بین ایران و ترکیه/ راه اندازی مجدد قطار تبریز- وانبه گزارش ایرنا، این تفاهم نامه سه شنبه شب در پایان سی و هفتمین نشست مشترک مدیران راه آهن آذربایجان و مالاتیای ترکیه در تبریز به منظور بررسی راهکارهای تسهیل و روان سازی حمل و نقل ریلی و توسعه همکاری ها بین جمهوری اسلامی ایران و ترکیه به امضا رسید.
مدیرکل راه آهن آذربایجان پس از امضای این تفاهم نامه با اشاره به اینکه در زمان حاضر حجم ترانزیت بار بین 2 کشور 500هزار تن در سال است، گفت: قصد داریم با سوق دادن حمل کالا از مرزهای بازرگان و سرو به ناوگان ریلی، حجم ترانزیت موجود را به یک میلیون تن در سال برسانیم.
شاپور ارصلانی با اشاره به مزایای حمل و نقل ریلی از نظر کاهش هزینه و امنیت بیشتر، گفت: با توجه به نزدیک شدن به رویداد تبریز 2018 درصدد راه اندازی مجدد قطار تبریز – وان هستیم که مقرر شده با تامین امنیت لازم از طرف کشور ترکیه این قطار در آینده نزدیک فعال شود.
مدیرکل ناحیه 5 مالاتیای ترکیه هم با اشاره به پیشینه همکاری های 2 کشور در زمینه حمل و نقل ریلی خاطرنشان کرد: در سفر 2 هفته قبل رئیس جمهوری ترکیه به ایران بر افزایش همکاری ها تاکید شد و ما هم در این راستا سعی می کنیم حجم ترانزیت کالا را افزایش داده و زمینه مسافرت های ریلی گردشگران را فراهم کنیم.
اوزیر اولکر اظهارکرد: مشکلات جدید در زمینه عملی شدن توافقات وجود ندارد و مشکلات جزیی هم قابل حل است.
سی و ششمین جلسه مرزی مدیران راه آهن جمهوری اسلامی ایران و ترکیه (اداره کل راه آهن آذربایجان – ناحیه 5مالاتیا)در روزهای پایانی ماه گذشته در شهر مالاتیای ترکیه برگزار شد.
راه آهن ترکیه زیر نظر وزارت حمل و نقل و ارتباطات این کشور اداره می‌شود که بر ۷ مدیریت منطقه‌ای و ۷ پایانه بندری- ریلی نظارت می کند.
هفت مدیریت منطقه‌ای راه آهن ترکیه عبارتند از: مدیریت منطقه یک حیدرپاشای استانبول، مدیریت منطقه ۲ آنکارا ، مدیریت منطقه ۳ ازمیر، مدیریت منطقه ۴ سیواس ، مدیریت منطقه ۵ مالاتیا، مدیریت منطقه ۶ آدانا و مدیریت منطقه ۷ آفیون
راه‌آهن آذربایجان هم یکی از نواحی چهارده‌گانهٔ راه‌آهن ایران است که محورهای تبریز-تهران (تا ایستگاه مراغه)، تبریز-جلفا و تبریز-رازی که شامل ۲۸ ایستگاه با ۴۷۱ کیلومتر خط اصلی و ۵۰۰ کیلومتر خط فرعی است، محدودهٔ این ناحیه را در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل تشکیل می دهد.
خبرنگار: پرویز انصاری**انتشار: عزیزی راد
3071/518انتهای پیام /*


درباره gohari