خانه / Uncategorized / افزون بر 97 درصد جمعیت گیلان از نعمت گاز بهره مند هستند

افزون بر 97 درصد جمعیت گیلان از نعمت گاز بهره مند هستندبه گزارش ایرنا، حسین اکبر عصر سه شنبه در نشست خبری در جمع رسانه های گروهی استان افزود: جمعیت شهری به غیر از شهر ماسوله که بدلیل حفظ بافت سنتی آن اجازه ورود نداریم ، در تمامی شهرهای استان معادل 99.9 دهم درصد گاز رسانی شده اند.
وی اظهار کرد: در بخش روستایی نیز 93.5 درصد جمعیت بالای 20 خانوار استان از نعمت گاز برخوردار شده اند.
وی تصریح کرد: پوشش گاز رسانی در شهر و روستاها در حالیست که در کلان کشور در بخش شهری 96.9دهم و دربخش روستایی 72 درصد است که ما در هر دو بخش جلوتر هستیم.
اکبر بیان کرد: طبق تعهدات ما در سال 96 ، شش و 9 دهم میلیارد متر مکعب گاز را باید به مشترکان دهیم اما با توجه به سرد نبودن امسال نسبت به سال گذشته زمستان سرد نداشتیم برای اولین بار رکورد فروش شش میلیارد متر مکعب را در بخش های نیروگاهی ، صنایع ، سی ان جی و خانگی، تجاری و صنعتی داریم.
به گفته اکبر؛ حدود 45 درصد مصارف گاز در بخش نیروگاهی ، حدود 38 درصد خانگی ، پنج درصد صنعتی و پنج درصد سی ان جی و مابقی در بخش های دیگری همچون تجارت استفاده می شود.
وی با اشاره به اینکه دمای آسایش بین 18 تا 21 درجه سانتی گراد است، اظهار کرد: هر قدر مردم مصرف بهینه داشته باشند ، می توانیم مصرف خانگی را به نیروگاه، صنعت و جاهای مولد تزریق کنیم.
اکبر گفت:در سالی که گذشت 76 درصد شبکه ها ، انشعابات و ایستگاه ها را توانستیم نشت یابی کنیم.
وی افزود: در بخش حوادث صنعتی خوشبختانه مسئله ای نداشته ایم و درباره حوادث مشترکان ناشی از گاز امسال هیچ گونه مرگ خاموشی نداشتیم.
اکبر گفت: در حادثه انفجار یک مورد فوتی داشته ایم و باید برای جلوگیری از روی دادن چنین حوادثی اهتمام داشته باشیم.
وی به طرح های در حال اجرای این شرکت نیز اشاره و بیان کرد: مهمترین طرح قرائت آن لاین است که بر اساس ان قرائت، چاپ و توزیع به صورت همزمان انجام می شود.
وی سفیران انرژی و بهینه سازی مصرف گرم کن ها را از دیگر طرح های این شرکت در استان عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت گاز گیلان از شهروندان خواست تا درصورت هر گونه شکایت و یا پیشنهادی با سامانه 3414 تماس بگیرند.
افزون بر یک میلیون مشترک ، تحت پوشش شرکت گاز گیلان هستند.
7296 /6030انتهای پیام /*


درباره gohari