خانه / Uncategorized / امضای دو سند همکاری بانکی ایران با دانمارک در وین

امضای دو سند همکاری بانکی ایران با دانمارک در وینبه گزارش ایرنا ، قرارداد 500 میلیون یورویی بین 10 بانک ایرانی با ‘دانسکه بانک’ دانمارک با حضور محمد خزاعی معاون وزیر اقتصاد و رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی، سید احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی، و عبادالله مولایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش ، بین مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره بانک های کشاورزی، ملت، پاسارگاد، سپه، پارسیان، سامان، تجارت، ملی ایران، صنعت و معدن و اقتصاد نوین با ‘دانسکه بانک’ دانمارک امضا شد. از طرف بانک دانمارکی ، ‘کارستن استرویبرگ’ رییس بخش خاورمیانه و شمال آفریقای دانسکه بانک این قرارداد را به امضا رساند.
‘دانسکه بانک’ در 16 کشور دنیا فعال است و علاوه بر خدمات بانکی برای مشتریان شخصی، تجاری و نهادی، خدماتی در حوزه بیمه و مسکن نیز ارائه می کند. به موجب این قرارداد، منابع بانک دانمارکی برای تامین مالی پروژه های عمرانی و تولیدی‌ بخش خصوصی و دولتی که مجوزهای لازم را طی مراحل قانونی در داخل کشور اخذ کرده اند، تخصیص خواهد یافت.
همچنین عصر پنجشنبه در محل اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران در وین، یک یادداشت همکاری مشترک بین این بانکهای ایرانی با بانک ‘ای کی اف’ دانمارک به امضا رسید که بر اساس آن ، این بانک بعدها می تواند برای پروژه های کشورمان در حوزه های مختلف و بخصوص پروژه های زیرساختی منابع مالی را تامین کند. ‘یورن فردسگارد سورنسن’ مدیر بخش همکاری های خارجی این بانک یادداشت همکاری با بانکهای ایرانی را به امضا رساند.
به گزارش ایرنا ، اولین قرارداد بانکی ایران و اروپا در دوره پسا برجام صبح امروز در شهر لینز اتریش بین 14 بانک ایرانی با ‘اوبر بانک’ اتریش به امضا رسید که بر اساس آن این بانک اتریشی خط اعتباری تا سقف یک میلیارد یورو برای پروژه های زیرساختی و تولیدی در ایران ارائه خواهد کرد.
شایان ذکر است که سید احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی در این سفر عصر بعدازظهر پنجشنبه با ‘اوالد نووتنی’ رییس کل بانک مرکزی اتریش و ‘هانس یورگ شلینگ’ وزیر دارایی این کشور دیدار کرد که در این دیدارها نیز توسعه روابط بانکی و اقتصادی دو کشور مورد تاکید قرار گرفت.
اروپام**1078*شبس* 1488 *انتشار دهنده: بهمن بامداد**انتهای پیام /*


درباره gohari