خانه / Uncategorized / بازار 54 هزار میلیارد ریالی پیش روی مصالح فروشان است

بازار 54 هزار میلیارد ریالی پیش روی مصالح فروشان استبه گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند شامگاه جمعه در همایش تولیدکنندگان کالای ایرانی در نمایشگاه های بین المللی کرمانشاه با اشاره به نیاز مناطق زلزله زده به مصالح ساختمانی برای ساخت و ساز افزود: به دلیل کیفیت پایین مصالح استان، پیمانکاران مصالح مورد نیاز خود را از استان های همجوار تامین می کنند.
او خواستار تولید مصالح ساختمانی با کیفیت در کرمانشاه شد و گفت: مصالح مورد نیاز مناطق زلزله زده استان باید توسط تولیدکنندگان استانی تهیه و تامین شود.
وی همچنین از توزیع 600 میلیارد ریال کمک هزینه خرید کالاهای اساسی شامل کولر، یخچال و فرش در مناطق زلزله زده از فردا (شنبه 15 اردیبهشت) خبر داد و افزود: تولیدکنندگان استان کرمانشاه می توانند نیازهای مردم مناطق زلزله زده را تامین نمایند.
او از تولیدکنندگان استان خواست با لحاظ کردن تخفیف و قسطی کردن فروش محصولات، علاوه بر تامین نیازهای مردم این مناطق به فروش محصولات خود نیز کمک نمایند.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود یکصد هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
استاندار کرمانشاه در ادامه سخنان خود یکی از راهکارهای روی آوری مردم به سمت کالای تولید داخل را کیفیت بالا دانست و از تولیدکنندگان خواست کیفیت محصولات خود را ارتقا دهند و آن را با قیمت ارزان عرضه نمایند.
بازوند افزود: کالاهای تولید داخل در صورت داشتن کیفیت و قیمت ارزان می توانند جایگزین تولیدات خارجی موجود در بازار شوند.
وی با اشاره به شعار امسال حمایت از تولید کالای ایرانی و عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب به مقوله اقتصاد مقاومتی و تولیدات داخلی، گفت: همه مسئولان باید برای تحقق این مهم تلاش کنند.
وی حمایت از تولیدات داخلی را رهنمود رهبر معظم انقلاب و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: اقتصاد مقاومتی راهبرد اصلی اقتصاد کشور برای توسعه و بهبود فضای کسب و کار است.
وی تاکید کرد که تحقق این مقوله مهم با سخنرانی و نصب بنر محقق نمی شود بلکه باید در عمل به آن توجه و مورد حمایت قرار گیرد.
وی با بیان اینکه رسانه ها و بخصوص صدا و سیما وظیفه و رسالت تبلیغات و اطلاع رسانی کالای ایرانی را بر عهده دارند از تولیدکنندگان و مسئولان خواست در عمل به حمایت از تولیدات داخلی بپردازند و شعار ندهند.
استاندار کرمانشاه در ادامه سخنان خود مخاطب اصلی شعار امسال را مدیران دولتی، تولیدکنندگان و مردم دانست و گفت: انتظار می رود این سه ضلع دست به دست هم بدهند تا کالای تولید داخل حمایت و تقویت شود.
بازوند یکی از بخش های مهم در حوزه تولید را بازاریابی دانست و افزود: بازاریابی یک علم است و تولیدکنندگان قبل از شروع تولید باید به فکر فروش آن باشند.
وی بر کاهش قیمت تمام شده کالاها نیز تاکید کرد و گفت: از طریق بهبود فضای کسب و کار می توانیم به کاهش قیمت تمام شده و در نهایت قیمت مصرف کننده برسیم.
نخستین نمایشگاه ‘حمایت از تولیدات داخلی، کالا و صنعت ایرانی’ روز سه شنبه هفته جاری در بوستان شاهد کرمانشاه آغاز و عصر امروز به کار خود پایان داد.
3033/8066انتهای پیام /*


درباره gohari