خانه / Uncategorized / بازدید هیات تجاری کشور عمان از ظرفیت های تولیدی شهرستان قشم

بازدید هیات تجاری کشور عمان از ظرفیت های تولیدی شهرستان قشمبه گزارش ایرنا، این سرمایه گذاران و بازرگانان عمانی با بازدید از کارخانه تولید سیمان، اسکله کاوه، پالایشگاه نفت سنگین و کارخانه تولید انواع پنجره یو.پی.وی.سی (UPVC) ظرفیت های سرمایه گذاری و صادرات تولیدات شهرستان قشم را مورد بررسی قرار دادند.
فرماندار شهرستان قشم در پایان بازدید این هیات به خبرنگاران گفت: امروز طی بازدید و جلسه ای که با هیات تجاری عمان صورت پذیرفت نیازمندی های کشور عمان احصاء و ظرفیت های شهرستان قشم مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت تا با توجه به نزدیکی جزیره قشم به کشور عمان، مراوده های تجاری با سرعت مطلوبی صورت گیرد.
علیرضا نصری افزود: با توجه به موقعیت ویژه جزیره قشم در خلیج فارس، ظرفیت های این شهرستان تا کنون به فعلیت نرسیده است و این شهرستان نسبت به دیگر استان های کشور سهم کمتری را در تجارت و صادرات به عمان دارد که امید می رود با زمینه سازی دولت ارتباطات بیشتری بین این شهرستان و کشور عمان شکل گیرد و صادرات از قشم به این کشور افزایش یابد.
وی به ظرفیت حمل و نقل دریایی و کشتیرانی قشم اشاره و تصریح کرد: پیش از این زمینه همکاری در این عرصه به وجود آمده بود که به دلایلی در آن وقفه ایجاد شد اما با رفع مشکلات موجود و تشویق بیشتر تاجران برای صادرات از کشور، این فرصت دوباره احیا می شود.
نصری ادامه داد: در بازدید امروز نیازهای کشور عمان در بحث سیمان و مصالح ساختمانی و علاقمندی برای مطالعه و سرمایه گذاری در جزیره قشم مطرح شد که برخی مطالعات و ایده ها نیز از سوی مسئولان شهرستات قشم در اختیار این هیأت قرار گرفت.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امید می رود بازرگانان قشم بتوانند با یک کار علمی و مطالعاتی و شناخت نیازها و علاقمندی های کشور عمان سهم خود را از بازارهای این کشور افزایش دهند.
جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
7500/7408
خبرنگار: حسین آزاد منجیری * انتشار: محمد جهانگیریانانتهای پیام /*


درباره gohari