خانه / Uncategorized / بدون تدوین سند اشتغال مشکل بیکاری استان حل نمی شود

بدون تدوین سند اشتغال مشکل بیکاری استان حل نمی شودبه گزارش خبرنگار ایرنا ، محمد فیضی شنبه شب در نشست کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی استان اردبیل افزود: در چنین شرایطی وقتی یک کارگاه و واحد تولیدی احداث شده و فعالیتش را آغاز می نماید تمام فعالیت های آن ازسوی واحد تولیدی مشابه دیگر خنثی می شود.
وی مدعی شد در ارگانها و سازمانهای استان اردبیل هیچ طرح و پروژه تعریف شده ای برای سرمایه گذاری نداریم وهنگامی که یک نفر از بخش خصوصی با آورده قابل توجهی برای سرمایه گذاری در یک بخش اعلام آمادگی می کند به هیچ عنوان از راهنمایی های لازم بهره مند نمی شود و در نتیجه از سرمایه گذاری منصرف می شود.
فیضی با اشاره به تصویب مبلغ یک و نیم میلیارد دلار تسهیلات در مجلس برای اشتغال روستایی گفت : امیدوارم شیوه نامه آن به زودی واصل شود اما موضوع مهم آن هست که نباید اجازه داده شود اینگونه وام ها در کارهای حاشیه ای و در بخش های غیرتولیدی و احیانا در امور شخصی هزینه شوند.
ناظر شورای عالی اشتغال در قسمت دیگری از سخنانش با اشاره به سفر اخیر خود به همراه اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به شهر اصفهان تشریح کرد : مدیران آن استان در نشست هایشان با ما همه تلاششان دریافت اعتبارهای هرچه بیشتر برای محرومیت زدایی بود اما این درحالیست که باتاسف گزارش اکثر مدیران استان اردبیل باوجود معضل گسترده بیکاری و محرومیت در این استان چنان است که انگار هیچ مشکلی در منطقه نبوده و بطور کلی در استان اردبیل گل و بلبل در کنار هم قرار دارند.
وی افزود : در احکام دائمی برنامه های توسعه ، استان هایی را که نرخ بیکاری آنها بالاتر از میانگین کشوری است باید وزارت رفاه و امور اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه ، بدون توجه به بودجه سنواتی مبالغی را برای پر کردن شکاف اشتغال تخصیص دهند و سرمایه گذاران مایل به سرمایه گذاری در اینگونه مناطق نیز از معافیت های و مالیاتی مناطق آزاد تجاری بهره مند شوند.
فیضی با بیان اینکه به هیچ وجه آمار مربوط به کاهش نرخ بیکاری در این استان را قبول ندارم افزود: بر این باورم که نرخ بیکاری در استان اردبیل همچنان بالاتر از میانگین کشوری است.
وی ادامه داد: کارگاههای راکد در این استان دارای گره های کوری هستند که در طول زمان های گذشته ایجاد شده اند و باید با همت دوچندان و گذاشتن وقت و انرژی کافی باز شوند.
به گزارش خبرنگار ایرنا در این نشست که باحضور اکبر بهنام جو استاندار جدید اردبیل در سالن شیخ صفی الدین اردبیلی استانداری اردبیل ترتیب یافت تعدادی از مدیران اجرایی ازجمله جهادکشاورزی و رفاه و امور اجتماعی این استان گزارش هایی را از عملکردشان ارایه دادند.
رحیمی ، مدیرکل رفاه و امور اجتماعی استان اردبیل در گزارشی که از وضعیت اشتغال و بیکاری این استان ارایه می کرد گفت : آمارهای مربوط به بیکاری ازسوی مرکز آمار ایران اعلام شده اند.
او گفت : شیوه کار چنین است که در هر فصلی بخشی از جامعه مورد آمارگیری قرار می گیرد و مرکز آمار ایران در پاسخ به انتقادهای مطرح شده مبنی بر احتمال زیاد نادرستی این شیوه اعلام کرده است که این شیوه می تواند تا 25 درصد خطا داشته باشد.
/6016/6019
خبرنگار : مسعود وسیله** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زادهانتهای پیام /*


درباره gohari