خانه / Uncategorized / برجام اقتصاد ایران را از مرز فروپاشی نجات داد

برجام اقتصاد ایران را از مرز فروپاشی نجات دادمحمدرضا خباز روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : عملکرد دولت تدبیر و امید در بخش های سیاست خارجی و داخلی برای افزایش رفاه و آبادانی در جامعه بسیار مطلوب بوده است.
وی اظهارداشت: خدمات ارزشمند دولت تدبیر و امید عزت و سربلندی ایران اسلامی را در نظام بین المللی افزایش داد و آحاد جامعه قدردان زحمات این دولت ماندگار و ارزشی هستند.
وی اضافه کرد : اعتماد بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در کشور در دولت به میزان قابل توجهی افزایش یافت و با ارایه برنامه راهبردی در چهار سال آینده این طرح های اشتغالزا ادامه می یابد.
خباز یادآور شد : تورم بیش از 40 درصد در دولت تدبیر و امید به کمتر از 10 درصد رسید و براساس آمار بانک مرکزی اکنون رشدی اقتصادی در کشور به بیش از هفت درصد رسیده است.
استاندار سمنان گفت:منتقدان دولت باید در بیان دستاوردهای دولت تدبیر وامید انصاف را رعایت کنند و باید برای افزایش نشاط اجتماعی آمارهای شفاف به مردم ارایه داد.
خباز اضافه کرد: بعد از برجام بیش از 27 هزار میلیارد ریال تفاهم نامه اقتصادی با بخش خصوصی در سمنان منعقد شد که اکنون بیش از هفتاد درصد از آن در گام عملیاتی قرار گرفته است.
وی ادامه داد : برنامه های اقتصادی دولت تدبیر و امید با قدم های شمرده برای رفع گرفتاری های مردم در حال انجام است و درچند سال آینده بخش قابل توجهی از چالش بیکاری در این استان برطرف می شود.
استاندار سمنان گفت: در سال 92 متوسط نرخ بیکاری سمنان ‌بیش از 12 درصد بود که با درایت دولت تدبیر و امید این آمار اکنون به کمتر از 9 درصد رسیده است.
به گزارش ایرنا، در سه ماه اول سال 96، نرخ بیکاری در استان سمنان 8.8 درصد و 2 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات 9 هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد 87 طرح با سرمایه گذاری 71 هزار و 510 میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.
7339/6026
*خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


درباره gohari