خانه / Uncategorized / برند گرایی مانع گرایش مردم به کالای ایرانی است

برند گرایی مانع گرایش مردم به کالای ایرانی استبه گزارش ایرنا، حجت الله عبدالملکی جمعه شب در گردهمایی سالانه فعالان فرهنگی استان قزوین افزود: اقتصاد انقلاب اسلامی بر سه محور رفاه عمومی، استقلال اقتصادی و پیشرفت اقتصادی متمرکز است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر در کشورهای دیگر هم اقتصاد مقاومتی مورد توجه است اما در کشور ما پیشبرد این موضوع دچار مشکلاتی است و مسئولان ما در راستای تحقق آن باید کالای ایرانی را نسبت به کالای خارجی ارجح بدانند.
عبدالملکی با بیان اینکه دشمنان با تحریم درصدد از بین بردن قدرت اقتصادی ایران هستند،ادامه داد: خود دشمن هم معتقد است ایران ظرفیت اقتصادی قدرتمندی دارد اما هم اکنون این بخش دچار بیماری شده و به خاطر همین می خواهند با تحریم آن را از بین ببرند.
وی همچنین گفت: البته دشمن باید بداند انقلاب اسلامی با هیچ تهدیدی نابود نمی شود و تنها می توانند مردم را با تحریم اذیت کنند.
عبدالملکی با اشاره به 2 نوع تحریم داخلی و خارجی،گفت:تحریم داخلی چهار برابر بیشتر از تحریم خارجی قدرت دارد و موجب می شود اقبال مردم به کالاهای ایرانی کاهش یابد.
این استاد دانشگاه ادامه داد: انتخاب شعار سال نیز بر همین مبنا بوده که تحریم های داخلی به کالای ایرانی چه از سوی تولید کننده، مصرف کننده و مسئولان از پیش رو برداشته شود.
وی اضافه کرد: برندگرایی بیکاری سالانه 1.5 میلیون نفر و ضرر اقتصادی یک هزار میلیارد ریالی را برای کشور رقم زده است بنابراین باید با تاکید بر حمایت از کالای ایرانی، ذهن مردم را به سمت مصرف این نوع کالا هدایت کنیم.
این استاد دانشگاه افزود: برخی با کلیدواژه نمی توانیم جلوی رشد اقتصادی کشور را می گیرند بنابراین باید مراقب نفوذ در بین تصمیم گیران و تصمیم سازان کشور باشیم تا از این راه دیوار بتنی در مقابل اقتصاد مقاومتی و کالای ایرانی قرار نگیرد.
7388*3013انتهای پیام /*


درباره gohari