خانه / Uncategorized / بودجه عمرانی لرستان 650 میلیارد ریال کاهش یافت

بودجه عمرانی لرستان 650 میلیارد ریال کاهش یافتبه گزارش ایرنا، سید موسی خادمی عصر پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با موضوع اعتبارات متفرقه و شناور در محل استانداری افزود: امسال بودجه استان لرستان از محل درآمدهای نفتی و استانی 2 هزار و 500 میلیارد ریال است که کسر 650 میلیارد ریال از این رقم، تاثیرگذار خواهد بود.
وی اظهار داشت: بودجه کاهش یافته درقالب کمک های فنی و اعتباری به دستگاه ها بازگردانده می شود اما مهم این است که نمی توان از این رقم برای فعالیت های عمرانی استفاده کرد.
استاندار لرستان افزود: 80 درصد اعتبارات کشور ملی است که مدیران باید برای تخصیص این اعتبارات در استان به صورت جدی پیگیر باشند تا بتوان منابع بیشتری جذب کرد.
وی با تاکید بر لزوم تدوین برنامه های مدون برای توزیع اعتبارات شهرستانی گفت: اجازه جابجایی 15 تا 20 درصدی اعتبارات شهرستان ها داده شود.
خادمی افزود: برخی از طرح های کلیدی و محوری باید به صورت هفتگی رصد شوند تا با بررسی موانع و مشکلات پیش رو، روند اجرای آنها تسریع یابد.
وی ادامه داد: در برخی موارد نیز مجموعه مدیریت ارشد استان به عنوان ناظر و کنترل کننده نهایی بر فعالیت دستگاه ها عمل کرده و بدون دخالت در روش اجرای طرح ها توسط دستگاه مربوطه، طرح را تا حصول نتیجه مورد نظر دنبال می کند.

** 125 طرح کلیدی در لرستان انتخاب شد
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان نیز در این نشست گفت: برنامه پیشبرد طرح های کلیدی در توسعه لرستان بررسی و در مجموع 125 طرح انتخاب شده است.
علی هادی چگنی افزود: از این تعداد، 63 طرح عمرانی و 62 طرح اقتصادی است که مطابق با سیاست های اقتصاد مقاومتی انتخاب شده اند.
وی با بیان اینکه تامین منابع به شیوه سنتی امکانپذیر نیست، اظهار داشت: باید برای اجرای این طرح ها و سایر پروژه های محوری استان از حضور مستمر و مفید بخش خصوصی استفاده کرد.
چگنی افزود: امسال برای 35 طرح استانی 760 میلیارد ریال و 36 طرح ملی بنام 2 هزار و 590 میلیارد ریال و پنج هزار میلیارد ریال برای مشارکت بخش خصوصی استان در نظر گرفته شده است.
وی گفت: سال گذشته مصوبات دستگاه های استان از اختصاص ردیف های اعتباری متفرقه چهار هزار و 60 میلیارد ریال بوده که 2 هزار و 220 میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.
وی اضافه کرد: مجموع بودجه مصوب لرستان در سالجاری هشت هزار و 740 میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته 5.6 درصد افزایش یافته است.

** 125 میلیارد ریال اعتبار در حوزه نوسازی مدارس لرستان جذب شد
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان نیز گفت: پارسال 125 میلیارد ریال اعتبار در استان جذب شده و لرستان رتبه دوم تحقق کمک های خیرین را کسب کرده است.
محمد چگنی افزود: در ردیف های شناور ملی در چهار سرفصل اعتبارات تخصیص یافته است.
وی بیان کرد: در سرفصل سرمایشی و گرمایشی 52 میلیارد ریال، تخریب، بازسازی و استاندارد سازی 83 میلیارد ریال، تکمیل فضاهای آموزشی نیمه تمام 33 میلیارد ریال و بیش از 18 میلیارد ریال برای خرید قیر جهت آسفالت حیاط مدارس جذب شد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان نیز گفت: از یکهزار و 50 میلیارد ریال اعتبار مصوب ردیف های متفرقه، 830 میلیارد ریال جذب شده است.
عبدالرضا بازدار افزود: در حال حاضر 10 هزار هکتار شبکه آبیاری در دست اجرا است و سال گذشته نیز 10 هزار هکتار شبکه تحت فشار با 420 میلیارد ریال د استان اجرا شده است.
به گزارش ایرنا از این نشست، سال گذشته بیش از 10 میلیارد ریال توسط اداره کل راه و شهرسازی، 240 میلیارد ریال توسط ورزش و جوانان نیز جذب شده است.
7269/3022انتهای پیام /*


درباره gohari