خانه / Uncategorized / بیش از 59 هزار مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی کردستان جابجا شدند

بیش از 59 هزار مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی کردستان جابجا شدندالبرز حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طرح نوروزی ناوگان حمل و نقل جاده ای از 23 اسفند سال گذشته آغاز شده است، اظهار کرد: برای جابجایی این تعداد مسافر، هشت هزار و 616 سفر درون و برون استانی توسط ناوگان حمل و نقل انجام شده است.
وی افزود: در کردستان 2 هزار و 265 دستگاه انواع وسایل نقلیه عمومی فعالیت می کنند که شامل 165 دستگاه اتوبوس، یک هزار دستگاه سواری و یک هزار و 100 دستگاه مینی بوس است.
حسینی با بیان اینکه ارائه خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی به صورت مستمر بازرسی و نظارت می شود، تاکید کرد: تمهیدات حمل و نقل در جاده های استان اتخاذ شده بطوریکه در ایام نوروز هزینه حمل و نقل ناوگان عمومی افزایش نخواهد یافت و در این خصوص نظارت ها و بازرسی ها به صورت کامل انجام می شود.
وی یادآور شد: هم اکنون 400 راهدار همراه با 350 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در جاده ها و 150 راهدار نیز در محورهای روستایی استان مستقر هستند و در طرح نوروزی تا 17 فروردین در 24 راهدارخانه آماده ارائه خدمات به مسافران هستند.
حسینی ناوگان حمل و نقل استان را متشکل از 67 شرکت مسافربری و 71 شرکت حمل و نقل کالایی اعلام کرد و گفت: چهار هزار و 45 راننده ناوگان مسافری بین شهری و 11 هزار و 138 راننده ناوگان حمل و نقل کالا جا به جایی مسافران را بر عهده دارند.
به گزارش ایرنا، سفرهای نوروزی از اوایل هفته جاری آغاز شده و تا 15 فروردین ادامه دارد و کردستان با توجه به شرایط اقلیمی، قرار گیری در مرز و داشتن آثار باستانی و جاذه های مختلف گردشگری از مقاصد گردشگری کشور است.
استان کردستان بیش از 2 هزار و 182 اثر تاریخی شناسایی شده دارد که تاکنون 872 مورد از این تعداد آثار در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
آثار ملی به ثبت رسیده شامل شامل 757 اثر تاریخی (ابنیه، تپه و محوطه)، 16 اثر بافت و مجموعه روستایی، 20 اثر طبیعی (مناطق طبیعی، درخت و مجموعه درخت)، 56 اثر معنوی (آیین، رسم ها محلی، روش های ساخت صنایع دستی، مردم شناسی و مردم نگاری) و 23 مورد اثر منقول (کتاب و قرآن) است.
3034/9102انتهای پیام /*


درباره gohari