خانه / Uncategorized / تخصیص 716 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به هرمزگان

تخصیص 716 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به هرمزگانبه گزارش خبرنگار ایرنا، فریدون همتی شامگاه دوشنبه در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان هرمزگان اظهار داشت: باید از فرصت این تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد اشتغال بهره برد و همچنین مهارت آموزی و ارائه آموزش‌های لازم به نیروی کار در هرمزگان نیز مورد توجه قرار گیرد.
وی هرمزگان را استانی سرشار از استعداد و فرصت برای کار و تولید دانست و افزود: مجموعه عظیمی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها در هرمزگان وجود دارد که می‌توان با استفاده از آنها اشتغال بسیاری ایجاد و بیکاری را کاهش داد.
همتی با بیان اینکه رونق تولید و ایجاد اشتغال از محوری‌ترین مطالبات مردم است، گفت: دولت دوازدهم پاسخگویی به این مطالبه مهم مردم را در اولویت قرار داده و مدیران باید در این راستا همراهی و همکاری لازم را داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: مدیران استان باید متناسب با مطالبات مردم در جهت ایجاد اشتغال گام‌های اساسی بردارند و ما نیز حامی مدیران موفق و دستگاه‌هایی با خروجی موفق خواهیم بود.
استاندار هرمزگان تاکید کرد: اما در صورت موفق نشدن دستگاهی در جهت ایجاد اشتغال، دست ما برای حمایت از مدیر آن مجموعه بسته است و در جهت بهبود وضعیت تغییراتی صورت می‌گیرد.
همتی با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری هرمزگان باید به خوبی معرفی شود، تصریح کرد: دستگاه‌های مسئول در استان باید در مدت هفت تا 10 روز مجوزهای لازم جهت سرمایه‌گذاری را برای افراد متقاضی صادر کنند و صرف شدن زمان بیشتر جهت صدور مجوز سرمایه‌گذاری از هیچ دستگاهی قابل پذیرش نیست.
وی بر لزوم بهره‌مندی مردم هرمزگان از مزایای وجود صنایع بزرگ در این استان تاکید کرد و گفت: در این راستا جلسه‌ای با مدیران تمامی 16 واحد صنعتی بزرگ مستقر در هرمزگان خواهیم داشت تا دغدغه مردم را به آنها منتقل و این صنایع باید نیروی انسانی مورد نیاز خود را از میان افراد بومی و ساکن در استان هرمزگان تامین کنند.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسینی **انتشاردهنده: خلیل تنیدهانتهای پیام /*


درباره gohari