خانه / Uncategorized / تشکیل81 گروه توسعه روستایی در روستاهای هدف پروژه منارید خراسان شمالی

تشکیل81 گروه توسعه روستایی در روستاهای هدف پروژه منارید خراسان شمالیمحمد فرامرز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا تعداد این گروه ها را 871 نفر عضو عنوان و اظهار کرد: 58 درصدی اعضای این گروه ها بانوان هستند.
وی بابیان اینکه بجنورد، شیروان و مانه و سملقان شهرستان های پایلوت پروژه بین المللی منارید در این استان هستند گفت: همچنین روستاهای هدف در این طرح شامل قتلیش علیا، قتلیش سفلی، سرداب، قلهک(علیا و سفلی)، تفتازان، بربر قلعه، تازه قلعه، یالانچی و ارناوه می باشد.
فرامرز با اشاره به کارگاه های آموزشی و ترویجی در این راستا افزود: برگزاری 40 هزار نفر ساعت کارگاه ظرفیت سازی و کارگاه آموزشی- معیشتی با توجه به اولویت های روستاهای پایلوت از جمله اقدامات انجام شده برای این طرح بوده است.
معاون آبخیزداری و مسئول پی گیری پروژه بین المللی منارید در خراسان شمالی استفاده از سوخت های جایگزین و انرژی های نو
،توزیع 17 عدد تنور گازی در روستای تازه قلعه و توزیع و نصب 14 عدد آبگرمکن خورشیدی در روستای ارناوه با مشارکت مردمرا از دیگر اقدامات صورت گرفته در روستاهای پایلوت طرح برشمرد.
طرح بین المللی منارید(MENARID) در چارچوب برنامه توسعه پایدار و یکپارچه کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا، در هفت کشور اردن، الجزایر، ایران، تونس، مراکش، مصر و یمن اجرا می شود.
خراسان شمالی افزون بر 2 میلیون و 33هزار هکتار عرصه طبیعی دارد.
7186/ 6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


درباره gohari