خانه / Uncategorized / تصفیه خانه شهرهای گروه الف 800 میلیارد ریال اعتبار می خواهد

تصفیه خانه شهرهای گروه الف 800 میلیارد ریال اعتبار می خواهدشهرهای گروه الف مازندران در طرح آبرسانی شامل بابل ، بابلسر ، امیرکلا ، فریدونکنار و هادی شهر است .
آب آشامیدنی این شهرها که حدود 520 هزار نفر جمعیت دارند قرار است از سد مخزنی البرز یا آیت الله صالحی مازندرانی تامین شود.
همچنین تامین آب مورد نیاز 54 هزار هکتار اراضی کشاورزی منطقه هم با این سد است .
قربانعلی ولی زاده چهارشنبه شب در جلسه شورای اداری شهرستان که با حضور استاندار مازندران در مدرسه خاتم الانبیاء این شهر برگزار شد ، افزود : تصفیه خانه آبرسانی به شهرهای گروه الف که عملیات اجرایی آن سال 88 در درونکلای غربی بخش بابلکنار آغاز شد ، در حال حاضر 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی گفت که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز ، تا پایان سال جاری این تصفیه خانه بزرگ به مرحله افتتاح خواهد رسید که این گام مهمی در حوزه آبرسانی به شهرهای گروه الف خواهد بود.
تصفیه خانه موقت آبرسانی به شهرهای گروه الف مازندران مهر ماه پارسال با بهره برداری از 15 کیلومتر خط لوله و هزینه 500 میلیارد ریالی با حضور معاون فناوری رییس جمهور به بهره برداری رسید و 300 لیتر در ثانیه آب وارد شبکه آبرسانی به شهرهای تحت پوشش کرد.
در زمان بهره برداری از تصفیه خانه موقت اعلام شد که در محموع طرح آبرسانی به شهرهای گروه الف از سد صالحی مازندرانی تا فریدونکنار با پیشرفت فیزیکی 65 درصدی یک هزار و 700 میلیارد ریال هزینه شد.
** فاضلاب شهری بابل ، طرحی نیمه تمام 23 ساله
فرماندار بابل همچنین در این نشست گفت : عملیات اجرایی طرح فاضلاب شهری که از سال 74 در بابل آغاز شده است متاسفانه تاکنون 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل آن پنج هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که امیدواریم با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها در سرعت بخشیدن آن تسهیل بخشیم.
وی افزود : شهرستان بابل با جمعیت حدود 540 هزار نفری دارای جوانان بسیار مستعدی است که در حوزه ورزش حرف های زیادی برای گفتن دارد ولی هم اکنون 12 سال از واگذاری زمین ورزشی 10 هکتاری برای احداث ورزشگاه می گذرد اما تاکنون هیچ اقدام اثربخشی برای این طرح مهم صورت نگرفته است.
او ادامه داد : خوشبختانه قول هایی شنیده ایم که در سال 97 برای این طرح 30 میلیارد ریال اعتبار مقرر شده است.
ولی زاده گفت : با حمایت های دولت تدبیر و امید در بخش های مختلف در حوزه زیرساختی طرح های خوبی در بابل اجرا شده است که احداث برج اصناف یکی از این طرح های خوب است .
وی افزود : ساماندهی ورودی غربی شهر بابل ، احداث و تکمیل سایت زباله انجلیسی ، فعال شدن مرکز تحقیقات گاودشت ، گازرسانی به روستاها و طرح های عمرانی مختلف در حوزه راههای مواصلاتی از جمله طرح هایی بوده است که با حمایت دولت تدبیر و امید در بابل اجرا شده است.
فرماندار بابل تاکید کرد : همه ما باید تلاش کنیم تا مسیری که دولت تدبیر و امید برای خدمت رسانی به مردم ترسیم کرده است کمک کار باشیم و مشکلات مردم را بتوانیم با خدمت صادقانه رفع کنیم.
7343/1654انتهای پیام /*


درباره gohari