خانه / Uncategorized / تقدیر از «اردکانیان» در سمپوزیوم دانشگاه سازمان ملل متحد

تقدیر از «اردکانیان» در سمپوزیوم دانشگاه سازمان ملل متحدبه‌گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در سمپوزیومی که از سوی دانشگاه سازمان ملل (UNU) با حضور کارشناسان برجسته بین‌المللی و مقامات آلمانی در شهر درسدن آلمان برگزار شد، دستاوردها و اهداف آتی این انستیتو نیز مورد بحث قرار گرفت.
دانشگاه سازمان ملل متحد در زمینه مدیریت به هم پیوسته منابع زیست‌محیطی موسسه جدیدی است که با هدف توسعه دانش و اطلاع‌رسانی از سیاست‌گذاری‌های انجام شده در بخش‌های مختلف سازمان ملل متحد در خصوص ظرفیت مدیریت به هم ‌پیوسته آب، خاک و پسماند، به‌ عنوان رویکرد موثری در حفاظت از آب و تولید انرژی در آژانس‌های سازمان ملل متحد و دیگر نقاط جهان تاسیس شده و فعالیت می‌کند.
این موسسه در طول پنج سال فعالیت خود تبدیل به بخشی جدایی‌ناپذیر از دانشگاه و نظام گسترده سازمان ملل متحد شده که به دنبال کمک به حل و فصل مهم‌ترین مسائل و مشکلات جهانی در زمینه آب، خاک و پسماند است.
در این سمپوزیوم همچنین محققان ارشد و پژوهشگران دانشگاهی این موسسه نتایج حاصل از پروژه‌های پژوهشی در حال انجام خود را در ارتباط با چگونگی مشکلات ناشی از تغییرات آب و هوایی، شهرنشینی و تغییر کاربری زمین که می‌تواند با استراتژی‌های مدیریت به هم ‌پیوسته حل شود، ارائه کردند.
در روز نخست این سمپوزیوم، از نقش کلیدی و موثر رضا اردکانیان، که در دولت دوازدهم مسئولیت وزارت نیرو را عهده‌دار است و به عنوان مدیر موسس انتستیتو دانشگاه سازمان ملل در این رویداد علمی حضور داشت، تقدیر به‌عمل آمد.
پروفسور «راتان لال»، استاد خاک شناسی در اوهایو و رئیس کمیته مشورتی انتستیتو دانشگاه سازمان ملل درباره فعالیت اردکانیان در این موسسه گفت: اردکانیان در پنج سال گذشته با سخت‌کوشی، تعهد و اعتقاد به تعالی، انتستیتو دانشگاه سازمان ملل را به بلوغ حرفه ای خود ارتقا داد و آن را به یک مرکز تعالی جهانی شناخته شده در رویکرد مدیریت به‌ هم‌ پیوسته منابع زیستی تبدیل کرد.
وی ادامه داد: او پایه و اساس این موسسه را تقویت و آن را در مسیر پیشرفت‌های علمی هدایت کرده و اعتبار آن را در بین سازمان‌های بین‌المللی سازمان ملل متحد و دیگر نهادهای جهانی افزایش داده است.
لازم به ذکر است، سخنرانان اصلی این سمپوزیوم، «دیوید مالون»، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس دانشگاه،
در این سمپوزیوم از کتاب 5 سال فعالیت انستیتو دانشگاه سازمان ملل طی سال‌های 2012 تا 2017 تحت مدیریت رضا اردکانیان رونمایی شد.
همچنین در روز دوم همایش، مذاکرات اولیه بین اردکانیان و دیوید مالون، معاون دبیرکل سازمان ملل در خصوص تاسیس یک انستیتوی بین‌المللی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران انجام شد.
در صورت توافق و تاسیس آن در ایران، این مجموعه تنها انستیتو دانشگاه سازمان ملل متحد در این زمینه در سطح جهان خواهد بود.
به گزارش ایرنا، اردکانیان موسس برنامه دهه بین المللی آب در شهر بن آلمان از سال 2007 تا 2017 نیز بوده است.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: @IRNAeco
اقتصام **9189**
خبرنگار: اسماعیل داودی **انتشاردهنده:فرهاد راستیانتهای پیام /*


درباره gohari