خانه / Uncategorized / تقویت تشکل های اقتصادی کلید توسعه صادرات در استان مرکزی است

تقویت تشکل های اقتصادی کلید توسعه صادرات در استان مرکزی استنادره سادات نجفی‌زاده روز شنبه در حاشیه نخستین همایش توسعه صادرات، چالش‌ها و الزامات در استان مرکزی در جمع خبرنگاران افزود: تشکل های صادراتی نقش غیرقابل انکاری در توسعه صادرات داشته و تقویت و ایجاد این نهادها نقش مهمی در افزایش حضور تولیدات داخلی در بازارهای جهانی برعهده دارد.
وی ادامه داد: حذف و تعدیل قوانین دست و پاگیر صادراتی و اختصاص بودجه برای صادرات غیر نفتی در سال آینده 2 پیشنهاد مهم در تقویت صادرات کشور و استان مرکزی به عنوان قطب صنعت و کشاورزی است.
نجفی زاده با یادآوری فعالیت 9 ماه اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان افزود: در این مدت این اتحادیه عملکرد مناسبی را ارایه داده و موفق شده با سه هیات روسیه، صربستان و عراق مراوادت صادراتی برقرار کند.
وی ادامه داد: برپایی سه نمایشگاه و حضور در چهار نمایشگاه خارجی و داخلی، بازاریابی کشورهای هدف و کمک به برندسازی برخی از اعضا و پیگیری مطالبات از جمله فعالیت‌های انجام شده بوده است.
رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان استان مرکزی خاطر نشان کرد: تقویت تولید و توسعه صادرات در این استان با ارایه راهکارهای مناسب از جمله برنامه های پیش بینی شده در سال آینده است.
استان مرکزی چهارمین قطب صنعت کشور و دومین قطب صنایع مادر تخصصی کشور است که در تنوع تولیدات صنعتی در کشور رتبه نخست را دارد.
1955/3075انتهای پیام /*


درباره gohari