خانه / Uncategorized / تمجید سایت اسپانیایی از نکونام؛ شاید او روزی سرمربی اوساسونا شود

تمجید سایت اسپانیایی از نکونام؛ شاید او روزی سرمربی اوساسونا شود

به گزارش ایسنا به نقل از سایت vavel, جواد نکونام 7 فصل در اوساسونا در لالیگا بازی کرد و با انجام 198 بازی برای این تیم، رکورددار بازی در بین بازیکنان خارجی در تاریخ اوساسونا محسوب می‌شود.

نکونام که یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران بوده است، اولین ایرانی است که حضور در لالیگا را بعد از بازی در پاس و دو تیم اماراتی تجریه کرد.

نکونام بعد از حضور در جام جهانی 2006 آلمان با رد پیشنهادهای تیم های تاتنهام و المپیک لیون به اوساسونا پیوست و تیم اسپانیایی بند خروج او را 5 میلیون یورو وضع کرد.

نکونام از همان ابتدا اعتماد کوکو زیگاندا سرمربی اوساسونا را به خود جلب کردو اولین حضور او در لالیگا را نیز در ورزشگاه نوکمپ برابر بارسلونا تجریه کرد. هافبک ایرانی در ماه دسامبر توانست با گلزنی برابر ویارئال، اولین گل خود را در لالیگا جشن بگیرد.

یکی از به یادماندنی لحظات نکو در اوساسونا گل دقیقه آخر برابر بوردو در لیگ اروپا بود که باعث صعود اوساسونا به مرحله بعد شد. اوساسونا در ادامه گلاسکو و بایر لورکوزن را نیز حذف کرد ولی به سویا که در نهایت قهرمان شد باخت.

نکونام البته روزهای سختی را نیز سپری کرد. او برابر ویارئال رباط صلیبی پاره کرد و مدت زیادی را از دست داد ولی باشگاه در همان دوران قرارداد نکونام را تا سال 2011 تمدید کرد.

درخشش او در فصل بعد با زدن 8 گل باعث شد تیم های اسپانیول و ویارئال خواستار جذب او شوند ولی نکونام ترجیح داد در اوساسونا بماند.

نکونام که در بعضی بازیها بازوبند کاپیتانی تیمش را نیز به بازو بست تصمیم گرفت راهی استقلال شود و یک فصل و نیم در این تیم بازی کرد.

نکونام البته بعد از جام جهانی برزیل به اوساسونا برگشت ولی این بازگشت آن طور که او انتظار داشت نبود و او به خاطر مشکلات اداری انتقال از کویت به اسپانیا بازیهای زیادی را از دست داد و در نهایت او بعد از بازی در سایپا و العربی از فوتبال خداحافظی کرد.

نکونام اکنون بعد از یک دوره حضور کنار  کارلوس کی روش  سرمربی فولاد است و شاید بازیکنی که طرفداران زیادی در اوساسونا دارد هدایت این تیم را نیز برعهده گیرد.

انتهای پیام

درباره gohari