خانه / Uncategorized / تمرکز امکانات سوخت رسانی در پایانه های مرزی ایران و عراق

تمرکز امکانات سوخت رسانی در پایانه های مرزی ایران و عراقبه گزارش ایرنا علیرضا مشفق شامگاه سه شنبه در بازدید از امکانات و تجهیزات مورد نیاز مواکب در بخش سوخت در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های گروهی در پایانه مرزی چذابه افزود: امسال بخشی از امکانات سوخت رسانی به پایانه های مرزی گسیل شد ولی نیاز است با توجه به اینکه هرسال شمار زائران بیشتر می شود امکانات بیشتری در بخش سوخت بسیج شود.
وی امکانات سوخت رسانی و گاز مایع در پایانه ها را در حد مطلوب بیان کرد و افزود: باید در آینده خط گاز رسانی بستان به چذابه احداث شود تا گاز طبیعی مورد نیاز مواکب به صورت پایدار تامین شود.
مشفق ابراز امیدواری کرد شرکت ملی گاز ایران و شرکت نفت هم همکاری لازم را در تامین این تدارکات زائران حسینی داشته باشند تا بتوانیم آسایش بیشتر برای زائران داشته باشیم.
رئیس امور برنامه ریزی مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران افزود: شرکت نفت هم می تواند امکاناتی را در آینده فراهم کند و ما هم تلاش می کنیم تا قبل از احداث خط گازرسانی به چذابه امکانات بیشتری در اختیار مواکب مردمی قرار دهیم.
مشفق، شرکت گاز خوزستان را موظف کرد تا از مسیر بستان تا پایانه در یک محل ثابت امکانات لازم را فراهم کنند تا زائران حسینی و موکب داران از آن استفاده کنند.
کمبود گاز مایع برای پخت و پز مواکب مردمی در پایانه های مرزی چذابه و شلمچه از مهمترین مشکلات موکب داران در چند سال اخیر بوده است.
دوری مسیر تامین گاز مایع و گرانی آن همواره از دغدغه های موکب داران و کمیته جذب مشارکت های مردمی ، تغذیه و اسکان ستاد اربعین بوده است.
هم اکنون شبکه های تلفن ثابت و همراه ، آبرسانی و برق رسانی در پایانه چذابه به سرانجام رسیده ولی موضوع سوخت(گاز طبیعی) همچنان مشکل زا است.
مصرف روزانه گاز مایع در 800موکب مردمی شلمچه و چذابه در ایام اربعین حسینی یک هزار کپسول است که با کامیون به پایانه های مرزی انتقال می یابد.
شلمچه و چذابه 2 کانون گذرگاهی مرزی برای تردد زائران اربعین حسینی است.
6065/6064
خبرنگار:محمدرضا بنوره** انتشار دهنده: محسن بهاروندانتهای پیام /*


درباره gohari