خانه / Uncategorized / تمرینات کششی مناسب برای توانبخشی+ تصویر

تمرینات کششی مناسب برای توانبخشی+ تصویر

به گزارش ایسنا، انعطاف‌پذیری یا قابلیت کشش بافت‌های اطراف مفصل یا عبور کننده از روی مفصل از قبیل عضلات، ‌ تاندون‌ها، عصب و… برای حرکت آزاد و بدون درد بدن در طول فعالیت‌های عملکردی روزمره ضروری است و همان‌گونه که ورزش‌های قدرتی و استقامتی به عنوان مداخلات ضروری برای بهبود عملکرد عضلات آسیب‌دیده یا پیشگیری از آسیب محسوب می‌شوند، زمانی که حرکت محدود شود، ‌اثر نامطلوبی روی عملکرد یا افزایش احتمال آسیب می‌گذارد و مداخلات کششی، ‌ بخش بنیادی برنامه توانبخشی افراد محسوب می‌شوند.

کشش یکی واژه عمومی برای توصیف هرگونه مانور درمانی به منظور افزایش انعطاف‌پذیری بافت‌های نرم است و سبب افزایش طول ساختار و بافت‌های نرمی می‌شود که به طور تطابقی کوتاه شده‌اند.

مداخلات درمانی بسیاری برای افزایش تحرک بافت‌های نرم و به تبع آن افزایش دامنه حرکتی و انعطاف‌پذیر طراحی شده است و باید بدانیم که کشش واژه عمومی به کار برده شده برای توصیف هر مانور درمانی است که انعطاف‌پذیری بافت‌های نرم کوتاه شده را افزایش می‌دهد.

در ادامه می‌توانید مطلب کامل مربوط به تمرینات کششی در توانبخشی را که از سوی نگین قربانی- فیزیوتراپیست تهیه شده و از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته است مشاهده کنید. (اینجا کلیک کنید)

انتهای پیام

درباره gohari