خانه / Uncategorized / تنش آبی بویراحمد و دنا با سد تنگ سرخ رفع می شود

تنش آبی بویراحمد و دنا با سد تنگ سرخ رفع می شودبه گزارش ایرنا، علی محمد احمدی روز جمعه در بازدید از روند ساخت سد تنگ سرخ بویراحمد اظهار داشت: عملیات اجرایی این سد با پیشرفت فیزیکی مناسب در حال اجراست.
عملیات اجرایی سد تنگ سرخ از مهر سال 1390 آغاز و چند بار نیز دچار وقفه شد و هم اینک 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
25 میلیون مترمکعب از آب این سد برای تأمین آب آشامیدنی شهر یاسوج، 42 میلیون مترمکعب برای تأمین آب کشاورزی شهرستان بویراحمد، 17 میلیون مترمکعب برای تأمین آب صنعتی شهر یاسوج، 72 میلیون مترمکعب برای تأمین آب آشامیدنی شهر شیراز و 33 میلیون مترمکعب نیز برای مصارف زیست محیطی رودخانه بشار یاسوج در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به پیگیری مطالبات به حق کشاورزان دارای زمین در اطراف سد تنگ سرخ، بیان کرد: پرداخت حق و حقوق آنان در اولویت خواهد بود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پس از اثبات مالکیت این کشاورزان پرداخت مطالبات آنان آغاز می شود.
نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: 150 میلیارد ریال در بودجه سال 1397 برای ساخت سد تنگ سرخ پیش بینی شده است.
غلام محمد زارعی اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده تلاش می شود که اعتبارات مورد نیاز برای شتاب بخشی در روند اجرای این سد به طور کامل جذب شود.
شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد که سد تنگ سرخ برای تأمین آب آشامیدنی آن پیش بینی شده افزون بر 130 هزار نفر جمعیت دارد.
شهرستان بویراحمد به مرکزیت شهر یاسوج دارای جمعیتی افزون بر 270 هزار نفر است.
شهرستان دنا به مرکزیت شهر سی سخت نیز با 2 بخش مرکزی و پاتاوه جمعیتی افزون بر 46 هزار نفر دارد.
7531/6110انتهای پیام /*


درباره gohari