خانه / Uncategorized / تنگناهای کشاورزی در کشور باید برطرف شود

تنگناهای کشاورزی در کشور باید برطرف شودعلی اکبری روز چهارشنبه در دیدار اعضای کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل افزود: کشور ما در زمینه کشاورزی قابلیت های زیادی دارد که با شناسایی این قابلیت ها می توان توانمندی این بخش را رقم زد.
وی بابیان اینکه هم اکنون بسیاری از کشاورزان با مشکل نوسانات بازار روبرو هستند افزود: کشاورزان در تولید و عرضه محصولات خود بویژه در سیب زمینی و میوه دستخوش ناملایمات شدید بوده و متحمل خسارت بیشتری می شوند و مجلس بدنبال آسیب شناسی در این موراد می باشد .
اکبری گفت: اعضای کمیسیون کشاورزی با نگاه آسیب شناسانه به استان ها سفر می کنند تا از نزدک با مشکلات کشاورزان آشنا شوند .
رضا کریمی نماینده اردبیل ،نیر،نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کمیسیون کشاورزی هم در این جلسه گفت: حضور در استان ها از برنامه های مهم این کمیسیون است تا از نزدیک با طرح های کشاورزی و مشکلات موجود آشنا شویم .
وی افزود: اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس در سفر خود به استان اردبیل تنگناهای موجود را مشاهده و برای رفع آنها تصمیم گیری خواهد نمود .
کریمی رونق بخش کشاورزی را یادآور شد و گفت:با توسعه و رونق این بخش شاهد تولید و اشتغال بیشتری در کشور خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه اردبیل گفت:کمیسیون کشاورزی در مجلس یکی از کمیسون های حساس است که باید بعنوان یک مجموعه آرمانی در اصلاح بهداشت غذایی که وضعیت مناسبی در کشور ندارد، تلاش بیشتری داشته باشد.
آیت الله سید حسن عاملی امام جمعه اردبیل نیز در این دیدار گفت: در تشخیص اولویت ها خطا رفته ایم و مجلس باید اولویت ها را تشخیص داده و روستاییان و عشایر را دراولویت اول قرار دهد تا آنها بتوانند با آسودگی خاطر به تولید محصولات خود بپردازند.
وی با اشاره به تاخیر مطالبات کشاورزان بیان کرد: هنوز مطالبات گندمکاران استان اردبیل پرداخت نشده وآنها توان مالی برای خرید بذر ندارند و دولت و مجلس هم نباید به این موضوع بی تفاوت باشند.
امام جمعه اردبیل به موضوع بحران آب در کشور اشاره کرد و گفت: چالش آینده در شهرها و روستاها آب خواهد بود وباید برای مدیریت حقابه استان ها از هم اکنون تدابیرویژه ای اندیشیده شود.
اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس برای دیدار 2 روزه از استان عصر چهارشنبه وارد اردبیل .شدند. این نمایندگان در قالب چهار گروه به شهرستان های مختلف استان اردبیل سفر خواهند کرد.
خبرنگار:یعقوب شاددل** انتشار دهنده : سیفعلی موسی ز اده
6016/7110انتهای پیام /*


درباره gohari