خانه / Uncategorized / تولید 14هزار تنی میگوی پرورشی متناسب با ظرفیت موجود استان بوشهر نیست

تولید 14هزار تنی میگوی پرورشی متناسب با ظرفیت موجود استان بوشهر نیستبه گزارش ایرنا عبدالکریم گراوند روز پنجشنبه درنشست بررسی وضعیت تولید میگو در مزارع پرورش میگوی جزیره شیف افزود:بخش آبزی‌پروری استان بوشهر، در تولید، صادرات و اشتغال نقش مهمی دارد .
وی یادآورشد:یکی از برنامه‌های مهم سیاست اقتصاد مقاومتی اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی است که در این راستا توسعه فضای کسب و کار در اولویت‌ برنامه‌های استان بوشهر است.
استاندار بوشهر اظهارداشت:هم‌مرزی 900 کیلومتری ‌بوشهر با خلیج فارس یکی از قابلیت‌های مهم این استان برای سرمایه‌گذاری است که پروژه‌های این بخش در قالب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عملیاتی شده است.
گراوند گفت:برای رفع مشکلات حوزه تولید و صنعت استان بوشهر، جلسه رفع موانع تولید هر هفته در این استان با حضور مسئولان دستگاه‌های ذیربط از جمله بانک‌ها تشکیل می‌شود.
وی افزود: استعداد خوبی در حوزه شیلات استان بوشهر وجود دارد که برای رسیدن به رونق تولید و اشتغال باید راهکاری نوین و پیشرفته ارائه شود.
استاندار بوشهر با تاکید بر حمایت از سرمایه‌گذاران در عرصه تولید، صادرات و اشتغال افزود: تولید با کیفیت بالا برای رقابت در بازارهای دنیا موضوع مهم اقتصاد کشور است که این مهم در استان بوشهر در اولویت قرار دارد.
گراوند تصریح کرد: یکی دیگر از ظرفیت‌های شیلات استان بوشهر پرورش ماهی در قفس است که باید بسترهای لازم و مورد نیاز در این عرصه برای سرمایه‌گذاری تولید‌کنندگان فراهم شود.
وی افزود: پروژه‌های آبزی‌پروری یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر در عرصه سرمایه‌گذاری است که در این راستا ضمن رفع موانع قانونی، موانع سلیقه‌ای و شخصی باید برطرف شود.
استاندار بوشهر‌ تصریح کرد: یکی از برنامه‌های مهم سیاست اقتصاد مقاومتی توسعه فضای کسب و کار است که باید در عرصه پروژه‌های شیلاتی و آبزی‌پروری تلاش مضاعفی انجام شود.
گراوند با بیان اینکه موانعی که به تولید ضربه می‌زند باید شناسایی و رفع شود گفت: برای رفع موانع تولید، ایجاد اشتغال، توسعه سرمایه‌گذاری و افزایش صادرات بر اساس انتظارات، برنامه‌ریزی، حرکت و با موانع برخورد می‌شود.
7212/6045** خبرنگار: عبدالصمد شهریاری ** انتشار دهنده: اکبر اقبال مجردانتهای پیام /*


درباره gohari