خانه / Uncategorized / تولید 55 درصد شوینده های کشور در قزوین

تولید 55 درصد شوینده های کشور در قزوینبه گزارش ایرنا، علی پرزحمت روز شنبه در اولین نشست میز شوینده ها که با حضور مسعود کمالی مدیر کل توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت و بختیار علم بیگی رییس انجمن صنایع شوینده ایران برگزار شد، افزود: میزهای تخصصی به منظور توسعه صادرات کالاها به استان های دارای مزیت نسبی در محصولات واگذار شده و به دلیل تولید 55 درصد شوینده ها و حضور برندهای مطرح شوینده در قزوین، میز کشوری این محصولات با هدف شناسایی موانع تولید و صادرات این دسته از کالاها به قزوین اختصاص یافته است.
این مسئول با بیان اینکه به تازگی شرکت هنکل آلمان فعال در زمینه شوینده ها در قزوین فعال شده است،افزود: قزوین در حوزه صنعت شوینده حرف های زیادی برای گفتن دارد.
وی ادامه داد: مدیریت و برگزاری چهار میز کشوری کشمش، شوینده،شیشه و سیم و کابل به استان واگذار شده است و میزهای آنها را به تدریج در استان برگزار می کنیم.
پرزحمت افزود: مشکلات و مواردی در ارتباط با صادرات این محصولات در استان وجود دارد که با شناسایی و جمع بندی و ارسال به سازمان توسعه تجارت برای حل آنها تلاش می کنیم.
وی یادآور شد: دستور اصلی این میز در خصوص صادرات است و مشکلات موجود در این زمینه همراه با پیشنهادها برگرفته از گروه های کارشناسی و انجمن ها به سازمان توسعه تجارت ارسال خواهند شد.
پرزحمت ادامه داد: مشکلات حادی را در زمینه شوینده ها نداریم و امیدواریم با همکاری سازمان ها و دستگاه ها مشکلات واحدهای صنعتی و صنفی این حوزه را برطرف سازیم.
معاون توسعه تجارت و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین نیز در این نشست گفت: واحدهای تولیدی استان در سال جاری با صادرات 100 هزار تن انواع محصولات شوینده به ارزش 73 میلیون دلار به کشور های همسایه و منطقه اقدام کرده است.
علی اکبر کبیری افزود: در تولید و صادرات شوینده ها مشکلاتی چون بالا بودن تعرفه ورود مواد اولیه و محصول نهایی شوینده ایران به بازارهای پاکستان و افغانستان، نوسانات قیمت مواد اولیه، نبود مکانیزم لازم برای جلوگیری از خروج محصولات بی کیفیت،بالابودن بهای تمام شده، کمبودهای مربوط به نقل و انتقالات ارزی را پیش رو برداریم که باید از میان برداشته شود.
علاوه بر میز شوینده ها، مدیریت و برگزاری میزهای کشوری مربوط به محصولات کشمش، شیشه و سیم و کابل نیز به قزوین اختصاص داده شده است.
استان قزوین سه هزار و 600 واحد تولیدی دارد و به عنوان یکی از پنج قطب مهم صنعتی کشور محسوب می شود.
6101*3013
خبرنگار:هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


درباره gohari