خانه / Uncategorized / جذب 45 میلیارد ریال اعتبارات مکانیزاسیون در شیروان

جذب 45 میلیارد ریال اعتبارات مکانیزاسیون در شیروانرمضان امان زاده شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا سهمیه ابلاغی این اعتبارات را طی سال جاری 49 میلیارد ریال عنوان و اظهار کرد: هم اکنون 95 درصد این تسهیلات جذب شده که امید می رود تا پایان سال مالی 20 درصد مازاد اعتبارات را هم جذب کنیم.
وی با بیان اینکه تهسیلات مکانیزاسیون این شهرستان در سال گذشته 40 میلیارد ریال بوده است، گفت: شیروان در جذب تسهیلات مکانیزاسیون جزو شهرستان های برتر در سطح استان است.
امان زاده با بیان اینکه با اعتبارات جذب شده خط اعتباری مکانیزاسیون در این شهرستان، 65 دستگاه تراکتور و یک دستگاه کمباین جذب و وارد منطقه شده است افزود: تسهیلات مزبور برای خرید ماشین آلات سبک و سنگین، انواع کمباین، تراکتورهای بالای 110 اسب بخار، انواع تراکتور باغبانی، ادوات کاشت، داشت و برداشت و اداوات باغبانی تقسیم شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیروان گفت: تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون با نرخ 15 درصد و بازپرداخت برای ماشین های سبک 5 ساله و ماشین آلات و اداوات متوسط و سنگین 7 ساله می باشد که بانک عامل آن بانک کشاورزی است.
به گفته امان زاده هم اکنون این شهرستان 3 هزار دستگاه تراکتور، 11 دستگاه کمباین و تعدادی ادوات دنباله بند و مرحله کاشت، داشت و برداشت محصول را دارد.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت واقع در 60 کیلومتری شرق بجنورد افزون بر 105 هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی دارد.
7186/ 6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


درباره gohari