خانه / Uncategorized / حادثه خیزی آزادراه ساوه نگران کننده است

حادثه خیزی آزادراه ساوه نگران کننده استبه گزارش ایرنا، مجید علیپور روز یکشنبه در نخستین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان ساوه در سال جاری، افزود: برآورد کارشناسان بیانگر آن است که اگر به موقع اصلاحات لازم در آزادراه ساوه – همدان انجام نشود این مسیر پرتردد در آینده نزدیک به پرحادثه ترین راه کشور تبدیل می شود..
وی توضیح داد: حساسیت در مسئولان استانی نسبت به حادثه خیزی آزادراه ساوه – همدان ایجاد شده و امید است که در نشست های تخصصی و تصمیم ساز استان تصمیم های اصلاحی مناسبی در این زمینه گرفته شود.
فرمانده پلیس راه ساوه – همدان نیز در این نشست اظهار کرد: در محدوده 90 کیلومتری این آزادراه و در حوزه استحفاظی شهرستان ساوه پارسال 40 نفر در حوادث رانندگی جان باختند.
سروان مجتبی شاطری افزود: این آزاد راه تنها در 2 اول امسال 13 قربانی حوادث ترافیکی داشته است.
وی خاطرنشان کرد: 70 درصد از حوادث رانندگی رخ داده در آزادراه ساوه – همدان واژگونی خودروها بوده که علت آن از سوی کارشناسان خستگی، خواب آلودگی و کم توجهی راننده به جلو اعلام شده است.
سروان شاطری اظهار داشت: اغلب رانندگان از مسیر های طولانی به این آزادراه می رسند و نیاز است که امکانات استراحت و توقفگاه های بین راهی در این مسیر تقویت شود.
معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه نیز دراین نشست گفت: تقویت استانداردها در آزادراه ساوه – همدان ضروری است چرا که جان تک تک هموطنان ارزشمند است و باید در سایه تعامل و هم افزایی توان فرهنگی و اجرایی دستگاه ها و مسئولان درصد حوادث ترافیکی را کاهش داد.
محمد بهاروند افزود: مسیر آزاد راه ساوه – همدان به دلیل اقلیم خشک باید در زمینه امکانات رفاهی و مجتمع های خدماتی غنی شود تا برای رانندگان کسالت آور نباشد و به دلیل خستگی حوادث مرگبار ترافیکی رخ ندهد.
فرماندار ساوه گفت: چند متقاضی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در ایجاد مجتمع های بین راهی در این آزاد راه وجود دارد اما در پیچ و خم مشکلات اداری مانده اند و این درخواست ها تاکنون از طرف اداره راه و شهرسازی استان مرکزی به نتیجه نهایی نرسیده است.
وی اظهار کرد: ایجاد پایگاه های امداد جاده ای، اصلاح شیب های شیروانی آزادراه، حذف خطوط شیارهای لرزاننده و تبدیل گاردریل به نیوجرسی در طول مسیر از مواردی است که باید هر چه زودتر برای آزاد راه ساوه – همدان انجام شود.
رئیس دادگستری شهرستان ساوه نیز در این خصوص، اظهار داشت: مسئولان در قبال حفاظت از جان و مال مردم تکلیف سنگینی دارند و آسیب های آزادراه ساوه – همدان باید با اقدامات اصلاحی هر چه سریعتر کاهش یابد.
هادی ملکی افزود: با گذشت چندین سال از ساخت این آزادراه و شناسایی نواقص فنی هنوز اقدام مطلوب صورت نگرفته است.
شهرستان ساوه در مسیر تردد اصلی کشور از شمال به جنوب و مرکز به غرب واقع شده و دارای 147 کیلومتر آزادراه، 120 کیلومتر بزرگراه و 100 کیلومتر راه فرعی است.
90 کیلومتر از آزادراه ساوه – همدان در محدوده استحفاظی ساوه قرار دارد.
6530/6013/انتهای پیام /*


درباره gohari