خانه / Uncategorized / حدود یکهزار واحد صنفی بدون پروانه کسب در شهرستان سمنان فعالیت دارد

حدود یکهزار واحد صنفی بدون پروانه کسب در شهرستان سمنان فعالیت داردعلی‌اکبر صیاد جو روز شنبه گفت و گو با ایرنا با بیان این که اگر این واحدهای صنفی بدون پروانه کسب مجوز نگیرند به تدریج تعطیل خواهند شد، افزود :برای پلمب این واحدهای بدون پروانه در مرحله اول از سوی اتحادیه اخطار کتبی داده می شود و بعد از رعایت زمانی، اقدامات لازم اجرا و واحد صنفی پلمب می شود.
وی خاطرنشان کرد : به دلیل شکل گیری تعداد زیادی از صنف های جدید در این استان ممکن است شناسایی صنوف وابلاغ اخطار تا برخورد قانونی با متخلفین در حدود 6 ماه به طول بیانجامد.
رییس اصناف استان سمنان تصریح کر د: افزایش فرایند نظارت، کنترل و ساماندهی واحدهای صنفی در صورتی امکان‌پذیر است که واحدهای صنفی پروانه کسب بگیرند.
صیادجو از صدور بیش از 2 هزار پروانه کسب در سال گذشته در استان خبر داد و گفت : از ابتدای سال تا کنون صدور پروانه کسب با رشد 10درصدی همراه بوده است.
به گزارش ایرنا، در استان سمنان طبق سرشماری سال 95 بیش از 702 هزار نفر جمعیت دارد و تعداد کل واحدهای صنفی این استان با احتساب مشاغل خانگی در حدود 50 هزار واحد است.
به ازای هر 14 نفر یک واحد صنفی در استان سمنان وجود دارد.
6026/7342
*خبرنگار: الناز ملکی **انتشار دهنده: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


درباره gohari