خانه / Uncategorized / حل مشکلات اقتصادی در گرو خرید کالای ایرانی است

حل مشکلات اقتصادی در گرو خرید کالای ایرانی استبه گزارش ایرنا محمدمهدی شهریاری عصر روز شنبه در نخستین جلسه شورای اداری آذربایجان غربی در سال جاری افزود: واحدهای تولیدی باید به تکنولوژی های روز دنیا مجهز شده و وارد بازار رقابتی شود.
وی با تاکید بر تولید کالاهای باکیفیت و ارزان قیمت در داخل کشور، گفت: تمایل مردم برای خرید کالای ایرانی با ارتقای کیفیت آنها افزایش می یابد.
وی همچنین با بیان اینکه بیش از 21 هزار میلیارد ریال در سال 1396 شمسی برای حل مشکل بیکاری در استان تخصیص یافت، افزود: نرخ بیکاری آذربایجان غربی با 115 هزار بیکار از متوسط کشوری بالاتر است اما با برنامه ریزی مناسب می توان این رقم را کاهش داد.
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت های مختلف این استان از جمله قابلیت های بخش بوم گردی به نحو بهینه استفاده شود، گفت: سه هزار روستا در این استان وجود دارد که می توان با راه اندازی خانه های بوم گردی در آنها برای 10 هزار نفر اشتغال ایجاد کرد.
شهریاری با انتقاد از ساز ناکوک برخی از دستگاه های اجرایی، اظهار کرد: ناهماهنگی های بین اداره ها به بروز مشکل برای مردم منجر می شود و این ناهماهنگی ها باید با وحدت و همدلی مسئولان حل شود.
وی افزود: رعایت عدالت اجتماعی در جامعه وظیفه مدیریتی یک مسئول است و همه امکانات باید به طور مساوی در جامعه گسترده شود.
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به تشکیل شهرداری در روستاهای بالای پنج هزار نفر جمعیت، ادامه داد: این امر می تواند زمینه پیشرفت و آبادانی روستاهای این استان را فراهم کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی نیز گفت: تحقق شعار سال در گرو فراهم کردن زمینه تولید ارزان توسط مسئولان است.
رضا حسینی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و لزوم حمایت از کالای داخلی، مسئولان دولتی باید خرید کالای ایرانی را در اولویت قرار دهند.
وی با اشاره به اینکه باید یک فضای رقابتی در بازار به وجود بیاید، ادامه داد: فضای رقابتی، تولیدکننده را مجاب می کند تا کالای باکیفیت را با قیمت مناسب در بازار عرضه کند.
وی افزود: بخش خصوصی باید به دنبال بهره وری و استفاده از تکنولوژی روز دنیا باشد و محصولات مناسبی را تولید و روانه بازار کند.
حسینی اعلام کرد: پنجره واحد سرمایه گذاری و پنجره واحد تجاری در این استان تا چهار ماه آینده با هدف زمینه سازی برای تجارت فرامرزی راه ‌اندازی می‌شود تا بخش های دولتی و خصوصی در کنار هم مشکلات را شناسایی کرده و زمینه‌های تجارت فرامرزی را فراهم کنند.
وی ادامه داد: برگزاری همایش های بین المللی به منظور معرفی توانمندی‌های آذربایجان غربی و گسترش بازاریابی های داخلی و خارجی طی سال جاری در دستور کار قرار دارد.
وی بیان کرد: سامانه دادور از 26 فروردین سال جاری به منظور گسترش دولت الکترونیک و رسیدگی سریع به مشکلات و شکایت های مراجعه کنندگان از دستگاه های اجرایی آذربایجان غربی راه اندازی می شود.
امیر سرتیپ قاسم کریمی، فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر64 پیاده ارومیه نیز در این جلسه گفت: همایش دریای نور به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات کربلای 7 و با هدف نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در 21 فروردین سال جاری در این استان برگزار می شود.
به گزارش ایرنا حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی لحظاتی پس از تحویل سال 1397 در پیامی سال جدید را سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند.
معظم له در این پیام فرمودند: امیدوارم ان‌شاءالله خدای متعال هم به مسئولان و هم به مردم کمک کند که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجه انجام بدهند و امسال این شعار را – که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است – به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.
8135/7129/2093انتهای پیام /*


درباره gohari