خانه / Uncategorized / خسارت بیش از 60 میلیارد ریالی سیل در شهرستان مشگین شهر

خسارت بیش از 60 میلیارد ریالی سیل در شهرستان مشگین شهربه گزارش ایرنا ، میرعلی رحیمی زاد روز چهارشنبه در جریان بازدید مدیر کل ستاد مدیریت بحران استان اردبیل از مناطق سیل زده مشگین شهر افزود: سیل موجب وارد شدن خسارت به تاسیسات زیربنایی ، اماکن عمومی ، جاده های عشایری و روستایی و سردهنه انهار زراعی و قنوات شده است.
وی گفت: بیشترین خسارت وارده مربوط به عشایر کوچنده است که در جریان سیل علاوه بر از دست دادن تمام اسباب و اثاثیه و لوازم زندگی بیش از 2 هزار راس از احشام آنها نیز تلف شد.
وی تشریح کرد: از لحظه وقوع سیل ستاد مدیریت بحران شهرستان به حالت آماده باش درآمده و تا این لحظه امداد رسانی همچنان ادامه دارد.
او افزود: جمعیت هلال احمر با بکارگیری 10 تیم امدادی به یاری آسیب دیدگان شتافته و امکانات اولیه زندگی را در اختیار آنها قرار داده است.
مسعود امامی یگانه ، مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان اردبیل نیز در این بازدید با قدردانی از تلاش بی وقفه و شبانه روزی اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان مشگین شهر گفت: امیدواریم در روزهای آینده با جمع بندی خسارت دقیق وارده به سازمان مدیریت بحران کشور بخشی از خسارت وارده به مردم بویژه عشایر زحمت کش منطقه جبران شود.
مشگین شهر در 90 کیلومتری شمال غربی اردبیل قرار دارد.
استان اردبیل جز 10 استان کشور در زمینه فراوانی وقوع حوادث طبیعی به شمار می رود و هر از گاهی بروز حادثه هایی مانند زمین لرزه ، رانش زمین ، سیل ، خشکسالی ، صاعقه ، طوفان ، سرمازدگی ، برف سنگین ، سرما و یخبندان شدید خسارت ها و تلفات های زیادی بر جای می گذارد.
خبرنگار: جواد دهقانی ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
7117/6018انتهای پیام /*


درباره gohari