خانه / Uncategorized / خشکسالی 285 میلیارد ریال به کشاورزی کیار خسارت زد

خشکسالی 285 میلیارد ریال به کشاورزی کیار خسارت زدابراهیم همتی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارکرد: این میزان خسارت ناشی از خشکسالی و سرمازدگی حدود 680 هکتار از سردرختی ها و محصولات باغی این منطقه می باشد که به صورت کامل از بین رفته است.
وی با اشاره به خسارت 60 درصدی درختان گردو در شهرستان افزود: سالانه بیش از هزار تن گردو از باغات این شهرستان برداشت می شد که پیش بینی می شود امسال این میزان کمتر از 400 تن باشد.
مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان کیار با اشاره به خشک شدن 10 درصدی منابع آب زیرزمینی و نصف شدن آبدهی قنوات در بخش کشاورزی، تاکید کرد: امید است با مدیریت آب بخش کشاورزی در تغییر الگوی کشت تنش در سیستم آبیاری کشاورزی منطقه در فصل گرم سال بوجود نیاید.
همتی ادامه داد: متولیان بخش کشاوری شهرستان با اجرای برنامه های آموزشی، نصب کنتورهای هوشمند، آبیاری زیر سطحی، جایگزینی گونه های باغی مقاوم به کم آبی و تولید گیاهان دارویی برای حفظ و ایجاد اشتغال پایدار و تولید محصولات کشاورزی و باغی با کیفیت در تلاش هستند.
وی از بیمه نبودن بخش عمده ای از باغات شهرستان کیار ابراز تاسف کرد و گفت: با توجه به خسارات ناشی از بلایای طبیعی این خطه، بیمه محصولات ضروری است.
به گزارش ایرنا، شهرستان کیار در فاصله 30 کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.
6199/2097انتهای پیام /*


درباره gohari