خانه / Uncategorized / داربی مادرید جدالی برای صدرنشینی

داربی مادرید جدالی برای صدرنشینی

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، اتلتیکومادرید شنبه شب در هفته هفتم لالیگا در واندا متروپولیتانو میزبان رئال مادرید است تا نخستین داربی فصل انجام شود.

۲۷۳ داربی

اتلتیکو و رئال تاکنون در ۲۷۳ بازی رسمی با هم روبرو شدند. این دوئل، تکراری‌ترین بازی تاریخ اسپانیاست و بالاتر از داربی بارسلونا (۲۶۱ بار) قرار دارد.

میانگین

سهم رئال مادرید از این بازی‌ها ۱۳۹ پیروزی است و ۶۵ دیدار با تساوی به پایان رسید. سفیدپوشان تنها ۶۹ بار شکست خوردند. در مجموع ۸۱۶ گل در این رقابت به ثمر رسیده که مادرید با ۴۶۸ گل بالاتر از همشهری‌اش است. ۳۴۸ گل برای اتلتیکو بود. بهترین گلزنان این بازی تاریخی کریستیانو رونالدو (۲۲ گل)، آلفردو دی استفانو (۱۷ گل)، سانتیانا (۱۵ گل)، فرانس پوشکاش (۱۳ گل)، بوتراگنیو (۱۲ گل)، و رائول گونسالس (۱۱ گل) از رئال و پاکو کمپوس (۱۲ گل) و آدرین اسکودرو (۱۱ گل) از اتلتیکو هستند.

نتایج در خانه اتلتیکو

۱۳۳ داربی در زمین اتلتیکو برگزار شده است که سهم میزبان ۴۲ پیروزی بوده است. ۳۴ بازی با تساوی به پایان رسید و ۵۷ برد متعلق به مادرید است. امشب سومین داربی در واندا متروپولیتانو برگزار می‌شود. در سال ۲۰۱۷ دو تیم به تساوی بدون گل دست یافتند و فصل گذشته مادرید ۳ بر یک میزبانش را شکست داد. علاوه بر رئال مادرید سه تیم دیگر اتلتیکو را در ورزشگاه جدیدش شکست دادند. چلسی در سال ۲۰۱۷ توانست ۲ بر یک پیروز شود. سویا با نتیجه مشابه در سال ۲۰۱۸ پیروز شد و اسپانیول با دو گل در سال ۲۰۱۸ میزبانش را شکست داد.

۱۵ داربی آخر

رئال مادرید در ۱۵ بازی اخیرش برابر اتلتیکو تنها دوبار پیروز شده است. اولین بار این اتفاق در فصل ۱۷-۲۰۱۶ با هت‌تریک رونالدو رخ داد و سفیدپوشان با سه گل پیروز شدند. سپس فصل گذشته شاگردان سانتیاگو سولاری ۳ بر یک حریفشان را شکست دادند. در ۱۳ بازی باقی مانده اتلتیکو پنج پیروزی به دست آورد.

یک شکست برای سفیدپوشان در ۱۸ بازی خارج از خانه

رئال مادرید در ۱۸ بازی اخیرش در لالیگا در خانه اتلتیکو تنها یک بار شکست خورده است. این اتفاق در هفتم فوریه سال ۲۰۱۵ رخ داد و روخی بلانکو ۴ بر صفر پیروز شد. آن دیدار هم‌زمان با تولد رونالدو بود. در ۱۷ بازی دیگر مادرید ۱۲ پیروزی و پنج تساوی به دست آورد.

دیوار مادریدی

رئال مادرید دو بازی رسمی پیاپی است که هیچ ضربه‌ای در چارچوبش زده نشده است. دو تیم سویا و اوساسونا موفق به این کار نشدند و برای نخستین بار در یک دهه اخیر این اتفاق رخ داد. در نخستین بازی تیبو کورتوا دروازه‌بان مادرید بود و در بازی دوم آرئولا مسئولیت حفاظت از دروازه را بر عهده داشت. دروازه‌بان بلژیکی برابر سویا به رکورد ۱۵ بازی پیاپی در دریافت گل پایان داد. او اکنون به دنبال این است که پس از دسامبر ۲۰۱۸ رکورد کلین شیت در دو بازی پیاپی را به ثبت برساند.

جدول

پیروزی پنجشنبه شب رئال سوسیداد مقابل آلاوس باعث شد بین دو تیم مادریدی در جدول لالیگا فاصله بیفتد و داربی در حالی برگزار نشود که رئال و اتلتیکو در جایگاه‌های اول و دوم باشند. آخرین باری که چنین اتفاقی رخ داد به ۱۶ می ۱۹۹۲ برمی‌گردد که مادرید به عنوان صدرنشین، اتلتیکو (تیم دوم جدول) را ۳ بر ۲ شکست داد.

مادرید صدرنشین

اتلتیکو در ۹ بازی اخیرش در لالیگا مقابل تیم صدرنشین تنها یک برد به دست آورده است. این تیم در فوریه ۲۰۱۵ با چهار گل رئال مادرید را شکست داد. مادرید در ۳۴ بازی‌اش به عنوان تیم صدرنشین و مهمان ۱۴ برد و ۱۲ تساوی کسب کرده است. همچنین هشت بازی با شکست سفیدپوشان به پایان رسیده است.

با سیمئونه در نیکمت

از زمان حضور سرمربی آرژانتینی در اتلتیکو مادرید این تیم ۲۹ داربی را تجربه کرده است. سهم شاگردان دیگو پابلو سیمئونه ۹ برد، ۱۰ تساوی و ۱۰ شکست است. اتلتیکو پیش از سرمربی آرژانتینی در ۲۹ داربی تنها دو برد به دست آورده بود. هشت دیدار مساوی شد و ۱۹ پیروزی برای تیم نخست مادرید بود.

سیمئونه مانند لوییس آراگونس

امشب سیمئونه با رکورد آراگونس به عنوان سرمربی اتلتیکومادرید برابر خواهد شد. او ۳۰ بار داربی مادرید را تجربه می‌کند. همچنین از لحاظ برد از سرمربی سابق اسپانیایی پیشی می‌گیرد و بهترین رکورد را مقابل رقیب قدیمی به نام خود ثبت خواهد کرد.

گلزنی بنزما

مهاجم فرانسوی در سال ۲۰۱۹ در لالیگا ۲۰ گل به ثمر رسانده است. تنها لیونل مسی بیش از بازیکن رئال مادرید گلزنی کرده است (۲۱ گل). با این حال آمار کریم بنزما در ۳۲ داربی تنها چهار گل است اما همه آنها دور از سانتیاگو برنابئو به ثمر رسیده است.

انتهای پیام

درباره gohari