خانه / Uncategorized / درآمد فوتسال در جیب فوتبال؟

درآمد فوتسال در جیب فوتبال؟

به گزارش ایسنا، مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا از اواخر خرداد تا اوایل تیرماه در تبریز برگزار شد و بازی‌ها در شرایطی خوب به پایان رسید و تیم‌های حاضر در مسابقات نیز از میزبانی ایران ابراز رضایت کردند. جدا از کفپوش اهدایی کنفدراسیون فوتبال آسیا به ایران که در سالن پورشریفی تبریز نصب شد و قیمتی بالغ بر ۲ میلیارد تومان داشت بودجه‌ای که برای برای برگزاری این بازی‌ها در نظر گرفته شده بود نیز بیشتر از میزان هزینه‌هایی بود که ایران برای برگزاری این رقابت‌ها کرد.

بر اساس شنیده‌ها کنفدراسیون فوتبال آسیا هزینه‌ای بالغ بر ۷۵۰ هزار دلار را برای برگزاری این بازی در نظر گرفته بود اما فدراسیون فوتبال ایران توانست با ۴۰۰ هزار دلار کمتر از این مبلغ  و هزینه‌ای بالغ بر ۳۵۰ هزار دلار این بازی‌ها را به نحو احسن برگزار کرده و سودی ۴۰۰ هزار دلاری را از این میزبانی کند. حالا برای بازی های مقدماتی فوتسال آسیا نیز ایران شرایط مشابهی دارد و با توجه به این که هزینه‌ها به ریال خواهد بود و دریافتی فدراسیون از کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلار، سود خوبی نصیب فدراسیون می‌شود.

با یک حساب سر انگشتی فوتسال در چند ماه اخیر توانسته پول خوبی را روانه خزانه فدراسیون فوتبال کند با این حال شاهد این هستیم که هنوز تیم ملی با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کند. به اذعان سرمربی تیم ملی، ناظم الشریعه و دستیارانش مدت‌هاست که حقوقی از فدراسیون نگرفته اند، پاداش قهرمانی آسیا تیم‌های بانوان و آقایان پرداخت نشده و همچنین حریفان تدارکاتی مناسبی در روزهای فیفا برای تیم ملی در نظر گرفته نشده است.

اگر فدراسیون سود خوبی که از فوتسال نصیبش شده را در بخش هایی از این رشته هزینه کند، هم این رشته محبوب و پرافتخار مشکلی نخواهد داشت و هم با موفقیت‌های آتی می‌تواند زمینه میزبانی‌های مجدد و پول آوری برای فوتسال را فراهم کند اما به نظر می‌رسد پول های فوتسال هم برای فوتبال هزینه می‌شود.

انتهای پیام

درباره gohari