خانه / Uncategorized / دردانه خلیج فارس میزبان نمایشگاه بین المللی فلزات گرانبها

دردانه خلیج فارس میزبان نمایشگاه بین المللی فلزات گرانبهاسومین نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، نقره، ساعت و سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی کیش با همت شرکت رستاک پاد ویژن مجری برگزاری نمایشگاه پس از مطالعات در حوزه بازار و تحقیقات میدانی ، چهارشنبه شب برپا گردید و تا پنجم آذر ماه در محل نمایشگاههای بین المللی جزیره کیش دایر است.
به گزارش ایرنا دبیر اجرایی این نمایشگاه در جمع خبرنگاران درباره اهداف و برنامه های این نمایشگاه توضیح داد و گفت: کیش می تواتد مرکز اصلی صادرات و واردات صنعت طلا و جواهر، ساعت و سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در منطقه باشد.
محمود بندرچی معتقد است که کیش به دلیل داشتن ضریب ایمنی بسیار بالا ، زیرساخت‌ها و امکانات مناسب توریستی ، گردشگری و تفریحی و از همه مهمتر به عنوان یکی از قدیمی ‌ترین مناطق آزاد کشور، می تواند پایلوتی برای فعالیت این صنعت ارز آور باشد چرا که این جزیره جذابیت بالایی برای بازدید عموم مردم دارد.
وی به ظرفیت های برجسته این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: برای اولین بار توانستیم یک هیات بلند پایه از کشور تایلند به عنوان برترین فعالان این صنعت هنری که مهد طلا و جواهرات دنیا هستند را به این نمایشگاه دعوت کنیم.
وی افزود: این صنعت به دلیل اینکه فضای کارگاهی زیادی در بر نمی گیرد، آلودگی ندارد و میزان اشتغال آن به شدت بالاست، می تواند به اقتصاد، اشتغال و درآمد داخلی کشور کمک کند.
وی تاکید کرد: حجم مبادلات مالی سالانه این صنعت در اقتصاد جهان بالای 1500 میلیارد دلار است اما سهم ایران در این بازار به 100 میلیون دلار هم نمی رسد.
دبیر برگزاری سومین دوره نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، نقره، ساعت و سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی کیش به ظرفیت های این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: حدود 80 کمپانی خارجی در این نمایشگاه که اغلب تولید کنندگان در حوزه طلا و جواهرات هستند، شرکت کردند.
بندرچی گفت: برای اولین بار اتحادیه ساعت کشور تصمیم گرفت که در این نمایشگاه حضوری فعال داشته باشند و با کسب رضایت اتحادیه یک بخش نمایشگاه را به این موضوع در سنوات آتی هم اختصاص خواهیم داد.
وی تصریح کرد: اتفاقات خوبی که در این نمایشگاه رخ داده این است که ما مجموعه داران و کلکسیون داران ساعت های قیمتی را به این نمایشگاه دعوت کردیم که ساعت هایی که مربوط به 300 سال پیش هست را عرضه می‌کنند.
بندرچی گفت: 10 کمپانی از کشور هنگ کنگ، 6 کمپانی از تایلند، سه کمپانی از هند، سه کمپانی از افغانستان در این نمایشگاه حضور دارند و همچنین بازدید کنندگانی از دبی ، ترکیه، لیتوانی و لهستان خواهیم داشت که این افراد به عنوان سفیران کشورشان به جزیره کیش سفر می کنند تا این صنعت هنری ما را ارزیابی کنند.
دبیر برگزاری سومین دوره نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، نقره، ساعت و سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی کیش تاکید کرد: تنوع در خرید مهمترین آیتم در این نمایشگاه به شمار می رود ، از طرفی برای خریداران در نمایشگاه ارزش افزوده کالا محاسبه نخواهد شد و درصد اجرت هم در این نمایشگاه پایین و بین 3 تا 4 درصد لحاظ خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد در سالهای آینده بتوانیم حرف اول را در بحث نمایشگاه صنعت طلا و جواهرات را بزنیم و افزود : هدف ما در برگزاری این نمایشگاه صرف فروش نیست بلکه نمایشگاه محل برقراری ارتباط و رشد و نمو صنعت و هنر ماست و هدف نهایی ما از برگزاری نمایشگاه جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی برای ایجاد کارگاه های تولیدی در کیش می باشد.
بندرچی تصریح کرد: به دلیل نزدیکی ما به کشورهای حوزه خلیج فارس که این کشورها عضو عمده مشتریان ما در این صنعت هستند فرصت مناسبی است تا با رونق این هنر تولیدی در جزیره کیش به راحتی بتوانیم تولیدات خود را در کوتاه ترین زمان ممکن عرضه کنیم .
جزیره کیش با مساحت 91.5 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 40 هزار نفر در 18 کلیومتری کرانه جنوبی ایران در محدوده شمالی آب های نیلگون خلیج فارس واقع است.
سالانه به طور متوسط بیش از یک میلیون و 700 هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی از این جزیره مرجانی بازدید و از ظرفیت های مختلف طبیعی ،تفریحی و گردشگری آن استفاده می کنند.
6993*تنظیم و انتشار: اکبر بهاروندانتهای پیام /*


درباره gohari