خانه / Uncategorized / دولت بخشی از خسارت سیل مشگین شهر را جبران می کند

دولت بخشی از خسارت سیل مشگین شهر را جبران می کندبه گزارش ایرنا ، ولی ملکی عصر پنجشنبه در بازدید از مناطق سیل زده شهرستان مشگین شهر از نحوه خدمت رسانی به سیل زدگان قدردانی کرد.
او افزود: برغم وارد شدن خسارت جدی به تاسیسات زیربنایی ، اماکن عمومی ، مزارع ، باغ ها و عشایر کوچنده خوشبختانه نحوه امداد رسانی رضایت بخش می باشد.
وی گفت: بر اساس اعلام فرمانداری مشگین شهر سیل اخیر حدود 80 میلیارد ریال به این شهرستان خسارت وارد کرده است.
وی اظهار کرد: بیشترین خسارت وارده مربوط به عشایر کوچنده است که در جریان سیل علاوه بر از دست دادن تمام اسباب و اثاثیه و لوازم زندگی بیش از 2 هزار راس از احشام آنها نیز تلف شده است.
ملکی افزود: جمعیت هلال احمر نیز با بکارگیری 10 تیم امدادی به یاری آسیب دیدگان شتافته و امکانات اولیه زندگی را در اختیار آنها قرار داده است.
وی با تقدیر از تلاش بی وقفه و شبانه روزی اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان مشگین شهر اظهارامیدواری کرد در روزهای آینده با جمع بندی خسارت دقیق وارده به سازمان مدیریت بحران کشور بخشی از خسارت وارده به مردم بویژه عشایر زحمتکش منطقه جبران شود.
سه روز پیش جاری شدن سیل در مشگین شهر باعث تلف شدن 2 هزار راس از دام های سبک و سنگین عشایری شد که در این شهرستان در ییلاق بودند.
سیل همچنین 10 خودروی نیسان عشایر منطقه و نیز 15 آلاچیق آنها را با وسایل و اثاثیه از بین برد و در اثر سیل همچنین جاده های عشایری منطقه نیز تخریب شده و به اراضی زراعی و باغی منطقه نیز خسارت وارد شد.
در جریان بارش باران شدید عصر دوشنبه در مناطق روستایی خورشیدآباد، احمد آباد، خنجرلی، قصابه، دیبهلی، حصار، بالی قیه و محل اتراق عشایر در شهرستان مشگین شهر سیل جاری شد.
سیل همچنین در منطقه چرچیلو 6 دستگاه خودرو که در بستررودخانه متوقف شده بود و نیز یک دستگاه را در روستای قره درویش با خود برد که خوشبختانه به دلیل اینکه سرنشینی در آنها نبود آسیبی به کسی وارد نشد.
سیلاب خسارت قابل توجهی به تاسیسات زیربنایی، اماکن عمومی، مزارع وباغ های شهرستان مشگین شهر وارد کرد.
مشگین شهر در شمال غربی اردبیل واقع می باشد. این شهرستان یکی از سیل خیز ترین مناطق استان می باشد. در سال های اخیر چند مورد سیل در این شهرستان با خسارت جانی و مالی بوقوع پیوسته است.
استان اردبیل جز 10 استان کشور در زمینه فراوانی وقوع حوادث طبیعی به شمار می رود و هر از گاهی بروز حادثه هایی مانند زمین لرزه ، رانش زمین ، سیل ، خشکسالی ، صاعقه ، طوفان ، سرمازدگی ، برف سنگین ، سرما و یخبندان شدید خسارت ها و تلفات های زیادی بر جای می گذارد.
خبرنگار: جواد دهقانی ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
7117/6018انتهای پیام /*


درباره gohari