خانه / Uncategorized / راههای اصلی و فرعی استان اردبیل باز است

راههای اصلی و فرعی استان اردبیل باز استعلی رحمتی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همه راههای روستایی استان نیز با تلاش شبانه روزی راهداران در اسرع وقت بازگشایی شده و تنها راه 20 روستا در شهرستانهای مشگین شهر، خلخال و کوثر مسدود است که تا شب بازگشایی خواهد شد.
وی با توجه به نامساعد بودن شرایط جوی از شهروندان استان خواست تا از سفرهای غیر ضروری خوداری کنند و در صورت ضرورت با رعایت سرعت مطمئنه خودروهای خود را به تجهیزات ایمنی از جمله زنجیر چرخ مجهز کنند.
وی با بیان اینکه هم اکنون نیز راهداران در جاده های استان مشغول خدمت رسانی هستند، اظهار کرد: از اول زمستان امسال تاکنون 40 هزارو 920 کیلومتر باند توسط راهداران برف روبی شده و یک هزارو 472 خودرو نیز رها سازی شده است.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت: همچنین امسال تاکنون پنج هزارو 910 تن نمک در جاده های استان مصرف شده است.
رحمتی افزود: 260 ماشین‌آلات راهداری استان با 420 نفر نیرو در قالب 120 گروه در آماده‌ باش کامل بوده و در 13 راهدارخانه سیار و ثابت استان برای خدمات‌رسانی در مواقع نیاز مستقر هستند.
استان اردبیل 131 کیلومتر بزرگراه، 716 کیلومتر راه اصلی، 702 کیلو متر راه فرعی و چهار هزارو 738 کیلومتر راه روستایی دارد.
بر اساس آمارهای موجود از مجموع یک میلیون و 248 هزار و 610 نفر جمعیت استان اردبیل 448 هزار و 554 نفر در یک هزار و 555 روستا سکونت دارند که از این تعداد یک هزار و 24 روستا بالای 20 خانوار هستند.
اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب های بسیار تندی به زمین های کم ارتفاع اطراف خود شامل کرانه های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت های کم ارتفاع استان های آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می شود و به همین لحاظ جاده های این استان اغلب دارای پیچ ها و شیب های بسیار تند هستند.
هشت گردنه سخت گذر به نام های حیران ، صایین ، بودالالو ، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره آغاج و اسلام آباد در راه های ارتباطی این استان قرار دارند.
اردبیل به خاطر موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود از نقاط سردسیر ایران محسوب می شود و از وضعیت جوی بسیار متغیر برخوردار است.
خبرنگار: نعمت محسن زاده** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده
6130/6016انتهای پیام /*


درباره gohari