خانه / Uncategorized / راه اندازی واحد فرآوری و بسته بندی نیاز اساسی بخش کشاورزی گرمسار است

راه اندازی واحد فرآوری و بسته بندی نیاز اساسی بخش کشاورزی گرمسار استغلامرضا کاتب روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : با وجود برخورداری گرمسار از 10هزار هکتار اراضی کشاورزی، اما در این شهرستان هیچگونه واحد بسته بندی محصولات کشاورزی وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد : بیش از 30 درصد از جالیزارهای استان سمنان در گرمسار وجود دارد که می توان با راه اندازی سردخانه های متوسط و بزرگ در فصل های دیگر از سال این محصولات را با قیمت های بیشتر به نقاط مختلف کشور ارسال کرد.
وی اظهارداشت : بزرگترین واحد های گلخانه ای در استان سمنان با بیش از یکهزار متر مربع هکتار در گرمسار قرار دارد و با فرآوری محصولات کشاورزی می توان برای صادرات این محصولات به کشورهای منطقه برنامه ریزی کرد.
نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد : گرمسار از ظرفیت قابل توجه ای در بخش کشاورزی برخوردار است و 20 درصد گندم ، 40 درصد خیار، و 30 درصد گوشت سفید مورد نیاز استان سمنان در این شهرستان تولید می شود.
کاتب ادامه داد : گرمسار با 30 هزار هکتار مرتع در زمینه کشت و توسعه گیاهان دارویی استعداد فراوانی دارد و ضروری است با راه اندازی واحدهای فرآوری بسته بندی این گیاهان برای افزایش اشتغال دامداران و مرتع داران این شهرستان برنامه ریزی کرد.
شهرستان گرمسار بیش از 70 هزار نفر جمعیت دارد.
تولید محصولات کشاورزی در سال زراعی 94- 95 در استان سمنان با افزایش 9.4 درصدی نسبت به دوره قبل از آن به یک‌ میلیون و 570 هزار تن رسید که از این میزان 672 هزار تن محصولات راهبردی حوزه کشاورزی در استان بود که افزایش حدود 33 درصدی داشت.
استان سمنان بیش از 40 هزار بهره بردار کشاورزی دارد و حدود 87 درصد از آب تولیدی در این استان در حوزه کشاورزی مصرف می‌شود.
7339/6026
*خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


درباره gohari