خانه / Uncategorized / رتبه تولید فولاد کشور در دولت تدبیر افزایش یافت

رتبه تولید فولاد کشور در دولت تدبیر افزایش یافتبه گزارش ایرنا، مهدی کرباسیان عصر یکشنبه در نشست خبری پس از بازدید خبرنگاران از کارخانه فولاد بوتیای ایرانیان در محل این کارخانه افزود: با همکاری دولت و بخش خصوصی روند درحال افزایش تولید فولاد کشور ادامه خواهد یافت.
وی اظهار داشت: تفکر دولت تدبیر و امید حمایت از بخش خصوصی و رفتن به سوی سیاست های اقتصاد مقاومتی بوده است که در دولت یازدهم پایه گذاری شده و در دولت دوازدهم درحال افزایش است.
وی گفت: صادرات 9 میلیون تن فولاد در سال گذشته نشانه ظرفیت بالای کشور در این زمینه است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: از 2 هزار میلیارد دلار گردش مالی صنایع معدنی دنیا، در سال 2017 به میزان 43 درصد به زنجیره فولاد اختصاص دارد و در ایران فولاد موضوع پایه ای رشد و توسعه است.
وی تصریح کرد: هشت میلیون تن کنستانتره، 7.5 میلیون تن گندله، سه میلیون تن آهن اسفنجی و 4.2 میلیون تن فولاد در استان کرمان در پایان پروژه های میدکو سال 98 تولید خواهد شد.
وی گفت: کشور با حمایت دولت، سیستم بانکی، تلاش بخش خصوصی، توجه مسئولان محلی و مردم ، استفاده از نیروهای باتجربه و تلاش نیروی جوان به توسعه می رسد.
**صرفه جویی در انرژی و آب نکته محوری کشور است
کرباسیان افزود: صرفه جویی در انرژی و مصرف آب در صنایع و معادن نکته بسیار محوری در کشور است که در کنار آن باید ،ضوابط و استاندارد زیست محیطی رعایت شود.
وی ابراز کرد: حفاظت از محیط زیست آینده در معادن کشور با جدیت لحاظ می شود و نباید در این زمینه افراط و تفریط کرد و در حوزه ایمیدرو و میدکو این پروسه بصورت کامل اجرا می شود.
وی گفت: گواهینامه استاندار محیط زیست در ایمیدرو افزایش یافته است و برای این شرکت هزینه طرح ها در درجه دوم اهمیت قرار دارد.
**مسئولان همدلی و وحدت داشته باشند
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: موضوع اساسی امروز کشور همدلی و وحدت و دادن امید به مردم است و این مباحث امروز کمرنگ شده است و مسئولان رده بالا باید به آن توجه کنند.
وی بیان کرد: ایران از ابتدای انقلاب دچار تحریم ها شده است و موضوع جدیدی نیست.
وی گفت: شعار اساسی جمهوری اسلامی و مردم استقلال، آزادی جمهوری اسلامی یوده است و استقلال در بعد سیاسی و اقتصادی موجب تحریم شده است.
**استفاده از معادن کوچک موجب توسعه نقاط محروم می شود
کرباسیان گفت: در آینده از معادن کوچک نیازها و مواد اولیه کارخانجات کشور تامین می شود و وجود این معادن در نقاط محروم موجب اشتغالزایی، رشد و توسعه آن منطقه می شود.
وی افزود: استفاده از ظرفیت معادن کوچک در پروژه های کنستانتره مورد نظر این شرکت است و تفاهم نامه ایمیدرو و میدکو در این زمینه اخیرا امضا شده است.
کرباسیان اظهار داشت: دیگر معادن روباز در کشور وجود ندارند و 250 هزار کیلومتر مربع اکتشاف توسط ایمیدرو در چهارسال گذشته دلیلی بر این مدعا است.
برای این اقدام صندوق بیمه معدن به کمک این 2 شرکت آمده است.
در ادامه این سفر، همچنین خبرنگاران از کارخانه فولاد بردسیر، فولاد زرند و فولاد بوتیای ایرانیان بازدید کردند.
استان کرمان به عنوان بهشت معادن ایران سرمایه گذاران فراوانی را در این بخش جذب کرده و اینک توسعه معدنی این استان برای ایجاد اشتغال به بحث نخست دولت و بخش خصوصی تبدیل شده است.
7420/ 5054انتهای پیام /*


درباره gohari