خانه / Uncategorized / رسانه های رسمی برطبل نا امیدی درکشور نکوبند

رسانه های رسمی برطبل نا امیدی درکشور نکوبندبه گزارش خبرنگار ایرنا ، علی ربیعی روز سه شنبه در جلسه شورای اشتغال استان مازندران در ساری افزود : بزرگ نمایی هائی که از سوی بعضی از رسانه های رسمی کشور در باره فساد فراگیر در جامعه می شود ، چهره نظام و دولت را نزد مردم مخدوش می کند .
وی بیان کرد : برخی از چالش های اجتماعی موجود مانند بیکاری حداقل مربوط به بیش از سه دهه گذشته است و گره زدن آن به دولت فعلی باعث ایجاد ناامیدی در مردم می شود .
وزیر تعاون گفت : همه ما وظیفه داریم به صورت هماهنگ برای گره گشایی از چالش های اجتماعی موجود در جامعه تلاش کنیم و به این نکته توجه داشته باشیم که معضلی مانند فساد تنها مربوط به کشور ما نیست و حتی کشورهای توسعه یافته نیز با آن درگیر هستند.
وی افزود : خوشبختانه فساد موجود در کشور مربوط به دستگاههای دولتی نیست و سازمان یافته هم نبوده و همه ما باید برای ریشه کن شدن فساد احساس وظیفه کنیم و بیان آن از طریق تریبون های رسمی مشکلی را حل نخواهد کرد.
** اشتغال فراگیر برنامه دولت در سال 97
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به برنامه دولت برای اشتغال فراگیر در سال آینده اشاره کرد و گفت : دولت بنا دارد با بهره گیری از تجربیات گذشته ، اشتغال فراگیر را در قالب اشتغال روستائی ، خود اشتغالی ، اشتغال حمایتی و سایر سیاست های حمایتی از بازار کار اجرایی کند.
ربیعی افزود : دولت در سال جاری هم با اجرای برنامه های مختلف ایجاد حدود 970 هزار اشتغال را پیش بینی کرده است و با روند رشد اقتصادی در کشور این میزان اشتغال قابل تحقق است.
وی میانگین رشد اقتصادی کشور را در سال جاری حدود 6 درصد اعلام کرد و اظهار داشت : مشکل اشتغال ما مربوط به نیروهای دهه 60 و 70 است که امروز به جمع متقاضیان اشتغال پیوستند و باید برای ایجاد اشتغال آنها کار اساسی و زیرساختی انجام شود.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برنامه اصلی دولت برای پرداخت تسهیلات در قالب بسته رونق تولید و اشتغال ، یارانه دستمزد ، بسته های تشویقی برای کارآفرینان و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت از محل صندوق توصعه ملی را کاهش نرخ بیکاری و اشتغال جوانان دانست.
** بودجه عملیاتی با هدف محو فقر و بیکاری
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که راهبرد دولت در بودجه سال 97 که برای نخستین بار بر مبنای بودجه عملیاتی تنظیم شده است ، ریشه کن کردن فقر و بیکاری است.
وی افزود : ما در شرایط بحران اشتغال و بیکاری نمی توانیم با شیوه های گذشته به مقصد برسیم و در این راه نیاز به تغییر ساختار و استاندارد سازی مسیر اشتغالزایی داریم و این روش نیز بدون حرکت جهادی قابل تحقق نخواهد بود.
ربیعی حمایت از بنگاههای کوچک ، حفظ اشتغال موجود و تثبیت اشتغال واحدهای صنعتی فعال ، پرداخت یارانه دستمزد ، مشوق های بیمه ای برای حمایت از کارآفرینان به خصوص برای شغل اولی ها را از دیگر برنامه های دولت برای سال آینده در جهت توسعه اشتغال در کشور بیان کرد.
** واگذاری طرح های دولتی به بخش خصوصی برای اشتغالزائی
وزیر کار واگذاری طرح های نیمه تمام به سرمایه گذاران بخش خصوصی با حمایت دولت را از برنامه های دیگر دولت برای اشتغالزایی دانست و گفت که با تجربه ای که از واگذاری ناموفق پروژه های دولتی در گذشته ایجاد شد ، دولت بنا دارد در سال آینده پروژه ها را با حمایت خودش تا پایداری اشتغال دنبال کند.
وی افزود : دولت تمام مزایا و مشوق هایی را که در گذشته دستگاههای دولتی به خاطر این طرح ها از آن بهره مند می شدند به بخش خصوصی خواهد داد.
طبق لایحه بودجه سال 97 میزان درآمد دولت از قبل واگذاری این دسته از طرح ها حدود 680 هزار میلیارد ریال اعلام شد.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز برای شانزدهمین بار از سال 92 تاکنون به استان مازندران سفر کرد.
شرکت در نشست شورای اشتغال ، بهره برداری از اورژانس بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان نکاء ، تولید و فراوری نیشکر سرخ در قائمشهر ، کارخانه فیبر بابلسر و سخنرانی در یادواره شهدای روستای ازباران فریدونکنار از برنامه های سفر یکروزه وزیر به استان مازندران است.
خبرنگار : حسین فلاحتی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
6982/1654انتهای پیام /*


درباره gohari