خانه / Uncategorized / رسولی: علی‌نژاد برای تامین فشنگ قول مساعدت داد/ امیدواریم زودتر اسلحه‌ها به دستمان برسد

رسولی: علی‌نژاد برای تامین فشنگ قول مساعدت داد/ امیدواریم زودتر اسلحه‌ها به دستمان برسد

ناصر رسولی در گفت و گو با ایسنا در خصوص شرایط ملی‌پوشان حاضر در تمرینات اظهار کرد: تمرینات ملی‌پوشان به خوبی زیر نظر کادر مربیان انجام می‌شود. مربیان نیز از تمرینات ابراز رضایت دارند. طبق مصوبه های وزارت ورزش و ستاد مقابله با کرونا ملی‌پوشان مدت طولانی از تمرینات حضوری دور بودند. آن‌ها بعد از اردوی آلمان و با شیوع کرونا تمرینات خود را آنلاین و از خانه پیگیری کردند ولی در این مدت تمرین همه چیز خوب پیش رفت.

سخنگوی فدراسیون تیراندازی در پاسخ به این سوال که چه زمانی می‌توان اردوی منسجمی را برای ملی‌پوشان در نظر گرفت گفت: در حال حاضر مهم‌ترین موضوع برای فدراسیون حفظ سلامت مربیان و ملی‌پوشان است. با توجه به ابلاغیه‌های موجود پروتکل‌های بهداشتی را مو به مو انجام می‌دهیم و طبق ابلاغیه ها تمرینات را پیش می‌بریم.

وی گفت: تمرینات تیم ملی تفنگ از ۱۵ تیر آغاز شد و چهارشنبه پایان یافت. ملی‌پوشان یک هفته استراحت خواهند داشت و هفته آینده تمرینات آغاز می‌شود.

رسولی در پاسخ به این سوال که چه تدابیری برای ایجاد مسابقه دارید چرا که بدون مسابقه نمی‌توان ملی‌پوشان را محک زد، گفت: فدراسیون جهانی و کنفدراسیون آسیا هیچ کدام مسابقه ای را پیش بینی نکرده اند. تاثیر حضور ورزشکار در یک مسابقه از چندین جلسه تمرین بیشتر است. ورزشکاران نیاز به مسابقه دارند اما براساس شرایط موجود در کل دنیا به خاطر کرونا پیدا کردن یک مسابقه آسان نیست.

وی گفت: برای اعزام به یک مسابقه نیاز به یکسری اتفاقات داریم. حداقل برای اعزام یک تیم ۱۵ مرحله باید طی شود. اگر شرایط انجام این مراحل فراهم شود ما هم استقبال می‌کنیم، اما همه این‌ها نیاز دارد تا همه جوانب را بسنجیم.

وی در خصوص تعویض سلاح جواد فروغی گفت: بلافاصله بعد از کسب سهمیه المپیک مربیان و مسئولان فدراسیون مکاتباتی را با کارخانه‌های سازنده برای به روز شدن اسلحه ملی‌پوشان المپیکی انجام دادند. با برخی هم هماهنگ شده که امیدواریم در اولین فرصت به دست ما برسد. در خصوص جواد فروغی اواخر سال ۹۸ با کارخانه سازنده سلاحش مکاتبه کردیم. آن‌ها هم موافقت کردند و اسلحه تولید شده است. اما به خاطر کرونا با محدودیت‌هایی روبه رو شده ایم و هنوز این سلاح به دست ما نرسیده است. امیدواریم در اسرع وقت به دستمان برسد.

سخنگوی فدراسیون تیراندازی در پاسخ به این پرسش که راهکارهای فدراسیون برای تامین فشنگ در این شرایط چه خواهد بود گفت: شرایط موجود فشنگ به تحریم‌ها برمی‌گردد و تحریم‌ها سرمنشاء کمبود مهمات است. چندین سال است که این موضوع گریبانگیر فدراسیون است و فدراسیون را با چالش روبه‌رو کرده است. یکی از مواردی که مستقیما روی تامین مهمات اثر گذاشته است همین تحریم است و ورزش ما از این موضوع آسیب دیده است.

وی گفت: در این سال‌ها فدراسیون راهکارهای منطقی را پیدا کرده که به صورت موردی فشنگ تهیه کند. اکنون هم شرایط مثل قبل و هیچ چیز تغییر نکرده است. فدراسیون همان راه‌ها را پیگیری می‌کند. علی‌نژاد معاون وزارت در اوایل هفته با حضور در فدراسیون قول مساعدت داد تا ویژه تر این موضوع را دنبال کند تا مهمات تامین شود.

انتهای پیام

درباره gohari