خانه / Uncategorized / رفع مشکلات یکهزار واحد صنعتی خراسان رضوی با کمک دستگاه قضایی

رفع مشکلات یکهزار واحد صنعتی خراسان رضوی با کمک دستگاه قضاییبه گزارش ایرنا، سید امیر مرتضوی روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از برگزیدگان نخستین جشنواره مفلحون واحد های صنعتی در مشهد افزود: در این راستا از مدیران واحدهای صنعتی دارای مشکل دعوت شده و پس از گفت و گو، بدون تشکیل پرونده قضایی، مشکل آنها پیگیری و راه حل لازم در باره آن اتخاذ شد.
وی اظهار کرد: از سال 1392 تاکنون از 200 واحد صنعتی خراسان رضوی توسط قضات و مسئولان قضایی بازدید به عمل آمد و مشکلات آنها از نزدیک بررسی شد.
وی گفت: اغلب مسائل و مشکلات بخش تولید استان از مواردی همچون عدم طرح مسائل واحدها در رویه خاص خود، نبود شورای امر به معروف و نهی از منکر در واحدها، تجمع جلسات حل مشکلات فقط در نهادهای مرتبط با آنها، اطلاع رسانی ضعیف برای معرفی تولیدات واحدهای صنعتی به بازار ناشی می شود.
مرتضوی افزود: امر به معروف و نهی از منکر راه اصلی رسیدن به اهداف الهی و سنگر انسان در مقابل هجمه های فرهنگی و انحرافات دینی است.
وی اظهار کرد: پیش درآمد هر مساله ای، پیشگیری یا همان امر به معروف و نهی از منکر است که به معنای نظارت همگانی می باشد.
وی گفت: به همین منظور دستگاه قضا اقدام به تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در واحدهای تولیدی استان نمود تا همه مسائل در آن بررسی شود.
وی ادامه داد: دستگاه قضایی به صورت مستمر طبق دستورالعملی که در زمینه مسائل اقتصاد مقاومتی دارد کارگروهی تشکیل داده است تا تمام موارد رصد و بررسی شود و از ایجاد مشکل برای صاحبان صنعت پیشگیری گردد.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی نیز در این همایش گفت: امر به معروف و نهی ازمنکر در حوزه تولید مصادیق بسیار دارد که باید در همه جبهه های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی به ویژه رابطه بین کارگر و کارفرما به منصه ظهور برسد.
مسعود مهدی زاده مقدم افزود: جشنواره مفلحون براساس ابلاغیه رئیس ستاد امر به ‌معروف و نهی از منکر خراسان رضوی بین واحدهای صنعتی این استان برگزار می شود که 10 شاخص و 6 معیار برای تجلیل از برگزیدگان شهرکها و نواحی صنعتی اعلام شده است.
وی بهره وری در تولید، معرفی محصول برای مصرف داخلی، توسعه واحد صنعتی، تولید صادراتی، رشد تولید، ارتقای کیفیت تولید، تثبیت اشتغال مولد و افزایش نیروی انسانی را از شاخص های مزبور برشمرد.
در این همایش از 32 کارآفرین و 34 کارگر واحدهای صنعتی نمونه در شهرکها و نواحی صنعتی استان قدردانی شد.
45 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در خراسان رضوی وجود دارد که 38 واحد از این تعداد فعال هستند.
همچنین 43 درصد از صنایع فعال، 49 درصد اشتغال صنعتی و 30 درصد سرمایه گذاری صنعتی خراسان رضوی در شهرکها و نواحی صنعتی این استان است.
پنج هزار و 352 هکتار از مساحت شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی به عملیات صنعتی اختصاص دارد که از این میزان تاکنون سه هزار و 561 هکتار برای ایجاد واحدهای صنعتی به سرمایه گذاران واگذار شده است.
همچنین تعداد قراردادهای منعقد شده با سرمایه گذاران در شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی سه هزار و 778 فقره است که از این تعداد 2 هزار و 408 فقره در قالب ایجاد واحد صنعتی است.
خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
7489 / 6053انتهای پیام /*


درباره gohari